Vypnout reklamy

Samsung bude podporovat skupinu MTA, která standardizuje bezdrátové převádění souborů

Samsung firma

Před několika lety Xiaomi, Oppo a Vivo se připojili do skupiny Mutual Transfer (MTA), která má standardizovat přenosy souborů mezi PC a mobilními telefony a to přes místní wi-fi síť 20 MB/s. Po několika měsících beta testování je již funkce k dispozici.

Mezitím se již další společnosti připojili k této skupině a nyní je tady i Samsung. Již zde byli firmy OnePlus, Meizu, ZTE, Black Shark a HiSense a také Asus s herní značkou ROG.

Samsung se připojil nyní a je to velká událost, protože tato firma zaujímá v celosvětovém prodeji první místo a může to mít velký vliv na celkový posun v této oblastí bezdrátového připojení a převodů souborů. Nyní již má Samsung svou vlastní funkci, která se nazývá Quick Share a je k dispozici od roku 2020. Samsung také zveřejnil svou aplikaci pro Windows 10.

Neznamená to sice to, že funkce Quick Share zmizí, avšak znamená to spíŠe to, že telefony Galaxy budou mít aktualizovanou aplikaci pro podporu MTA systému. Prozatím společnost žádnou takovou aktualizaci neoznámila, ale my si myslíme, že tak brzy bude.

Dále Google zveřejnil plány s funkcí Nearby Share do ChromeOS, ale má se také funkce objevit ve Windows 10 přes Google Chrome prohlížeč.