Vypnout reklamy

Samsung zaznamenal masivní propad v zisku v prvním kvartálu

Vydáno dne: 6.4.2019

Samsung má propad zisků ze svých prodejů, přičemž obrat společnosti zůstává téměř stejný. Vysoká konkurence nutí Samsung zlevňovat své výrobky.

Samsung je největším prodejcem chytrých telefonu na světě a krom toho prodává i čipy nebo televize. Nicméně poslední dobou se potýká s propadem svých zisků, avšak stejně je tomu i u jiných výrobců. Důvodem je vyšší konkurence.

V nedávné době na to hodně doplácí HTC, která vlastně na mobilních telefonech nevydělává a poslední dobou se soustředí na doplňky jako jsou virtuální reality, rozšířená realita. V této chvíli se potýká s problémy i LG nebo Sony mobilní divize. Samsung však ještě nezveřejnil konsolidované výsledky (ty dorazí ke konci měsíce), ale už z finančních výsledku můžeme vidět, jak na tom společnost je.

Samsung v období od 1. Ledna do 31. března měl obrat 45.7 miliard $ a zisk 5.5$ miliard. Minulý rok měla firma obrat 52.74 miliard $ a 14 miliard $ zisk.

Tady jde hezky vidět, jak firma musela buď to zvýšit náklady nebo na úkor konkurence museli snížit cenu mobilních telefonu a to hlavně v zemích jako je Čína a Indie, kde jsou odběry nejvyšší.

Přesné výsledky ještě nemáme

V této chvíli však nemáme přesné výsledky jednotlivých firemních odvětví, ale celkově za společnost Samsung. Podle všeho dorazil telefon Galaxy S10 pozdě a tak již nedokázal odvrátit tento trend, kdy zisky klesají.

Poptávka po paměťových čipech klesá

Divize paměťových čipů, kde Samsung vydělával v poslední době nejvíce, tak opět klesla poptávka po čipech a tím i následný zisk. Samsung prodává své čipy prakticky všem výrobcům chytrých telefonu, ale celkově trh zpomaluje a prodej telefonu taktéž. Avšak i přesto všechno firma měla zisk 5.5$ miliard, což není špatné, ale znamená to, že bude mít firma menší možnosti na investice do nových technologií.

V krátkodobém horizontu to nic neznamená, ale v dlouhodobém může mít firma problém.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: