Vypnout reklamy

Samsung znovu v čele, ale Apple míří na korunu Androidu

V posledních měsících se mezi společnostmi Apple, Google a Samsung odehrává trochu bizarní milostný trojúhelník. Kalifornské firmy se nedávno dohodly na ukončení sledování pomocí AirTagů a Android partneři spojili své alternativy…

Samsung znovu v čele, ale Apple míří na korunu Androidu

V posledních měsících se mezi společnostmi Apple, Google a Samsung odehrává trochu bizarní milostný trojúhelník. Kalifornské firmy se nedávno dohodly na ukončení sledování pomocí AirTagů a Android partneři spojili své alternativy k AirPlay do jednotné platformy. To však nezastavilo tato tři giganty v jejich vzájemné konkurenci. Tentokrát si korunu získal Samsung, zatímco Apple se zdá být rozhodnut udolat konkurenční výhodu, kterou Google vybrousil pro Android. Mezitím Google doufá, že interní přesun může napravit situaci, ale s Mapami vysílá smíšené signály a plány na Pixel se zdají uniknout.

Tento nekonečný souboj mezi těmito technologickými obry určitě bude pokračovat i nadále, a zatímco se jedna firma dostává do popředí, ostatní hledají způsoby, jak se vrátit na vrchol.

FAQ:

1. Jaký byl důvod dohody mezi Apple a Google ohledně sledování pomocí AirTagů?
Dohoda byla uzavřena s cílem ukončit nežádoucí sledování používáním technologie AirTagů.

2. Proč se rozhodly společnosti Samsung a Google spojit své alternativy k AirPlay?
Cílem bylo vytvořit jednotnou platformu pro uživatele Androidu a zlepšit jejich uživatelskou zkušenost.

3. Proč se zdá, že Google má problémy s interním přesunem a plány na své zařízení Pixel?
Google se potýká s interními změnami, které ne vždy probíhají hladce, což může mít vliv na jejich produktovou strategii a plány do budoucna.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/weekly-android-news-roundup-april-20-2024/