Vypnout reklamy

Samsung Galaxy S20 dorazí s 10x ZOOM fotoaparátem, který zvládne přiblížení 5x opticky, jelikož do 10x ZOOM pak již zmenšuje pixely fotografie.

29.1.2020

Samsung zveřejňuje, jak funguje 5x ZOOM v Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 bude mít teleskopickou kameru, která zvládne 10x optický ZOOM, tedy alespoň si to každý myslel. Nicméně poslední ukázka naznačuje, že zvládne 5x optický ZOOM.

Kamera má být vyrobena firmou Ptron-Tec, která původně dodávala prisms (jedná se o hranol, který je zabudován v senzoru – popravdě nevíme, jak to celé funguje, ale asi se jedná o zpracování daného obrazu) pro telefony Oppo Reno 10x ZOOM (mělo pouze 5x optický ZOOM).

Poslední informace naznačuje, že stejně tomu bude u Galaxy S20, kdy na 10x ZOOM se sice dostanete, ale to už bude tím, že se pixely na fotce budou různě zmenšovat. Nastane tak méně kvalitní fotka.

Telefony Galaxy S20 nabídnou 48MPx a 64MPx senzory. Samsung podle všeho do budoucna pracuje na fotoaparátu “Space Zoom”, který dosahuje neuvěřitelného přiblížení 100x digitálně.

Nicméně modul sice vytvořít Optron-Tec a následně Actro, ale Samsung Electro-Mchanics dokončí veškerou práci a odešle zpracovaný modul do Samsung Electronics.

Optron-Tec má údajně dodávat i do Huawei a Vivo. Vypadá to tedy, že 5x ZOOM v telefonech bude velmi populární ve vlajkových telefonech roku 2020.

Zdroj

Buroň Tomáš