Jednou na hoře a jednou dole – Samsungu se daří navzdory problémům Note 7

Samsung musel po problémech Galaxy Note 7 vytáhnout celkem 17 miliard dolarů na to, aby převzal veškeré telefony zpět a následně je zlikvidoval. Dostal se tak do ztráty, ale Samsung dokázal hodně překvapit a meziročně jeho operativní zisk pro poslední kvartál 2016 vzrostl. Jedná se tedy o měsíce říjen až prosinec 2016 V těchto měsících […]

Samsung Galaxy Note 7 tržní hodnota se stále zvětšuje

Samsung musel po problémech Galaxy Note 7 vytáhnout celkem 17 miliard dolarů na to, aby převzal veškeré telefony zpět a následně je zlikvidoval. Dostal se tak do ztráty, ale Samsung dokázal hodně překvapit a meziročně jeho operativní zisk pro poslední kvartál 2016 vzrostl.

Jedná se tedy o měsíce říjen až prosinec 2016

V těchto měsících Samsung vytvořil operativní příjem 7.8 miliard dolarů, což je o 50% výše, než se jim podařilo v roce 2015. Jedná se také o nejvyšší operativní příjem po 3. čtvrtletí z roku 2013. Toto zvýšení je důsledkem prodejů OLED displejů a chipsetů.

Bloomberg informuje hlavně o tom, že Samsung prodával ve velkém paměťové chipsety pro low-end telefony v Číně.

Analytici očekávají, že právě prodej chipsetů udělaly 3.8 miliard dolarů pro operativní příjem ve 4. čtvrtletí roku 2016.

I po nezdaru Note 7 se společnosti daří

Samsung možná udělal chybu s Galaxy Note 7 a přišel o spoustu peněz, ale i přesto se firmě hodně daří a zákazníci nad nimi nezanevřeli.

Tržní hodnota Samsungu

Tržní hodnota Samsungu

Samsung oficiálně oznámí konečný výsledek pro 4. čtvrtletí roku 2016 na konci tohoto měsíce. Když se podíváte na tržní hodnotu Samsungu, tak ta je nejvýše od roku 2013 a možná i dále. Proto se dá říct, že Samsung v této době zažívá zlaté časy.

Z krátkodobého hlediska hodnota značky Samsung zakolísala (což bylo období možného nákupu), ale z dlouhodobého pohledu bude růst. Ohrozit ji však může opětovné problémy třeba s Galaxy S8 nebo Note 8, který je taktéž naplánován na srpen roku 2017.