SK Hynix je nevinen, TechInsights tvrdí, že paměťové čipy v Mate 60 Pro pocházely z Huaweiho inventáře

SK Hynix se vyhýbá trestu, když TechInsights potvrzuje, že paměťové a NAND čipy použité v Mate 60 Pro pocházejí z Huaweiho inventáře.Podle nedávných zpráv se zdá, že dodavatel paměťových čipů pro...
SK Hynix je nevinen, TechInsights tvrdí, že paměťové čipy v Mate 60 Pro pocházely z Huaweiho inventáře

SK Hynix se vyhýbá trestu, když TechInsights potvrzuje, že paměťové a NAND čipy použité v Mate 60 Pro pocházejí z Huaweiho inventáře.

Podle nedávných zpráv se zdá, že dodavatel paměťových čipů pro Huawei Mate 60 Pro, firma SK Hynix, bude mít štěstí. Analýza provedená společností TechInsights ukázala, že RAM a NAND čipy použité v tomto smartphonu jsou ve skutečnosti součástí Huaweiho vlastního inventáře. To znamená, že SK Hynix není zapleten do žádného možného porušení obchodních omezení vůči čínské společnosti Huawei.

Spekulace ohledně toho, kdo je skutečným dodavatelem čipů pro Huawei Mate 60 Pro, se objevily poté, co americká vláda zakázala obchodní vztahy mezi americkými firmami a Huawei. SK Hynix je totiž jihokorejskou firmou, která dodává paměťové čipy pro mnoho světových výrobců smartphonů.

Firma TechInsights se specializuje na analýzu elektroniky a identifikaci komponentů v zařízeních. Jejich analýza potvrdila, že RAM a NAND čipy v Huawei Mate 60 Pro mají identifikační kódy, které jsou typické pro Huaweiho výrobu. Tímto zjištěním bylo definitivně potvrzeno, že čipy pocházejí z Huaweiho inventáře a nebyly nijak ovlivněny americkým obchodním zákazem.

SK Hynix si tak může oddechnout a vyhnout se možným právním problémům. Společnost je v posledních letech jedním z předních světových výrobců paměťových čipů a kolaborace s Huawei je pro ni důležitá. Je samozřejmě možné, že SK Hynix bude muset najít nového zákazníka na kompenzaci případného poklesu prodejů paměťových čipů, který nastal kvůli americkým restrikcím na Huawei.

FAQ:

1. Kdo je dodavatelem paměťových čipů pro Huawei Mate 60 Pro?

– Analýza společnosti TechInsights potvrdila, že paměťové čipy pocházejí z Huaweiho inventáře.

2. Jak reagovala firma SK Hynix na tuto situaci?

– SK Hynix je spokojená s výsledkem analýzy, která potvrzuje, že nese jedná o porušení obchodních omezení vůči Huawei.

3. Jaký význam má tato spolupráce pro SK Hynix?

– Spolupráce s Huawei je pro SK Hynix důležitá, protože paměťové čipy jsou zásadním produktem společnosti a Huawei patří mezi přední světové výrobce smartphonů.

Článek byl aktualizován pro návštěvu skóre 3,5/5

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/huawei-mate-60-pro-uses-ram-nand-chips-from-inventory_id150709