Vypnout reklamy

Skládací modely Samsung Galaxy Fold 2

Vydáno dne: 6.9.2019

Skládací telefon Samsung Galaxy Fold 2 a co nás vlastně v budoucnu čeká. Nyní však dorazí Samsung Galaxy Fold a jeho první verze po dlouhých odkladech.

Samsung Galaxy Fold ještě nevyšel a my už máme k dispozici informace ke druhé verzi. Galaxy Fold bude uveden na trh právě toto září. Avšak již se vyvíjí jeho nástupce.

Samsung Galaxy Fold 2 patent
Samsung Galaxy Fold 2 patent

Nové jméno skládacího telefonu od Samsungu je Samsung Galaxy Fold 2. K dispozici jsou nově tři patenty. Na první pohled však skládací telefony ukazují mnoho podobností. Nicméně společnost LetsGoDigital si připravila několik renderů, abychom měli představu, jak telefon bude vypadat.

Jeden telefon, který se skládá svisle a druhý vodorovně

Patent byl zveřejněn 26. srpna 2019 v databázi EUIPO a WIPO. Jsou zde tři patenty. Mezi přihlášením a zveřejněním je obvykle dlouhá doba, ale tentokrát stačilo pouhých 12 dní.

Model B je telefon, který je si velice podobný telefonu Galaxy Fold první generace. Skromná obrazovka se širokým okrajem nahoře i dole. Na zadní straně je trojitý fotoaparát.

Galaxy Fold 2 model B
Galaxy Fold 2 model B

Telefon Galaxy Fold 2 bude mít celkem 6 kamer. Na zadní straně vidíme trojitý senzor a ve výřezu je vybudovaná dvojitá kamera a nakonec v přední části je selfie kamera.

Galaxy Fold 2
Galaxy Fold 2

Nové modely Galaxy Fold 2 budou pravděpodobně představeny až na MWC 2020. Je tedy samozřejmé, že nový Fold 2 bude kompatibilní se sítí 5G. Třeba takový Huawei Mate X již podporu bude mít.

Vydání

Takže nynější mobilní telefon Galaxy Fold má dorazit během letošního září, avšak v omezeném počtu. Další nové informace nejsou. Není také jasné, kolik takový bude stát. Původně se měl prodávat za 2020 EUR.

Galaxy Fold 2
Galaxy Fold 2

Huawei oznámilo, že Mate X bude opožděn. Původně měl také dorazit v září, ale dorazí až mezi zářím – listopadem 2019.

Očekává se také vstup na trh se skládaným telefonem u Motorola RAZR a dorazí i do Evropy. Na počátku roku 2020 by měl dorazit za 1500 EUR. Dále se hovoří o LG a skládacím telefonu, nicméně to vypadá na duální obrazovku s vybaveným Game Padem.

Zdroj

Buroň Tomáš