Vypnout reklamy

Skládací telefon od HTC, který možná ani neuvidíme

Vydáno dne: 7.11.2020

Skládací telefon od HTC, který možná ani neuvidíme, protože se stále jedná o patent v ranné fázi. Pojďme se na něho podívat.

Nové telefony od HTC již delší dobu nevycházejí, tak jak jsme zvyklí. Dokonce tento rok vyšel pouze jeden mobilní telefon od této společnosti. HTC se totiž více zaměřuje na virtuální realitu a její příslušenství.

Představen byl telefon HTC Desire 20 Pro, který útočil na segment levných telefonu.

Skládací telefon s podobných mechanismem, jako má Huawei Mate Xs.

Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Patent z minulého roku

O patent společnost požádala na konci minulého roku. Dokumentace byla zveřejněna 20. srpna 2020 v databázi WIPO. Jedná se o popis skládaného telefonu, který lze používat polovičně otevřený nebo zcela otevřeného.

HTC
HTC

Na obou stranách telefonu jsou namontovány dva podpůrné moduly, které mají zajistit, aby se displej v procesu skládání nadměrně nerozevře a tedy nepraskl.

Nicméně tento ohebný mechanismus vypadá lehce rozbitelný. Je tedy otázkou, jestli se nerozbije v případě uložení v kapse nebo co když se tam dostane prach, jak se bude čistit? Tyto informace tady nejsou k dispozici.

HTC
HTC

Patent však ukazuje, že vývoj je v ranných fázích. V patentu se HTC zaměřilo právě jen na mechanismus nikoliv na telefon jako takový. Jde třeba o umístění fotoaparátu, tlačítek, specifikace připojení.

Díky serveru LetsGoDigital máme k dispozici 3D rendery, které alespoň lehce naznačují, jak by mohl telefon vypadat.

HTC a její minulost

HTC vzniklo v roce 1997 a to šéfem Cher Wang a Peter Chou. Cher Wang zůstal generálnm ředitelem do září 2019. Právě HTC mělo první telefon se systémem Android a byl to HTC Dream taky známý jako T-Mobile G1. Jednalo se o vysouvací chytrý telefon s klávesnici.

HTC
HTC

Následně se HTC podílelo na vývoji Google Nexus One a do konec i první Google Pixel telefon. HTC nikdy nepřestalo inovovat a proto vstoupili na trh s virtuální realitou. Nicméně trh stále není ziskový a to z důvodu vysoké ceny příslušenství. Nový generální ředitel od září 2019 však vidí pro VR oddělení slibnou budoucnost.

Další zajímavé příspěvky
HTC bude mít první bezdrátové sluchátka HTC U Ear
HTC U Ear TWS

HTC bude mít první bezdrátové sluchátka pod názvem HTC U Ear. Jsou celkem podobné sluchátkám Airpods od Apple. No uvidíme, Přečíst si více

HTC se zkouší ještě jednou vrátit mezi telefony
HTC Desire 19+

HTC se chce vrátit mezi segment mobilních telefonu a to s novým telefonem střední třídy. Každoročně firma vydávala méně a Přečíst si více

HTC zveřejnilo výsledky tržeb za únor 2020
HTC Wildfire X

Firma HTC zveřejnila své výsledky za únor 2020 a nejsou moc pozitivní pro divizi mobilních telefonu. Podle nás to vypadá, Přečíst si více

HTC trvale snižuje ceny svých VR headsetů
HTC Vive Pro

HTC se rozhodlo trvale snížit ceny svých VR headsetů. Nyní můžete získat tyto VR headsety za příznivější cenu, než je Přečíst si více

Tágy: