Vypnout reklamy

Skládací telefon Samsung Galaxy Z Fold s vysouvacím fotoaparátem

Vydáno dne: 8.12.2020

Samsung Galaxy Z Fold bude mít pravděpodobně nový mechanismus fotoaparátu. Má se jednat o vysouvací mechanismus, kde bude umístěný fotoaparát telefonu.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Samsung zkoumá nové možnosti, jak vylepšovat budoucí telefony a nedávno LetsGoDigital informoval o Galaxy Z Fold 2. Samsung také přišel s Fold Lide, který má výřez rámu, takže fotoaparát funguje jak v zavřené, tak i otevřené poloze.

S novým patentem se tak dozvídáme více a to je i to, že nový Fold telefon by mohl mít vysouvací kameru. To znamená, že telefon nebude mít nejen skládaný displej, ale dá se kamera i vysunout. Tato informace je na 79stránkové dokumentaci, která byla zveřejněna 22. října.

Skládaní je podobné jako Galaxy Fold a Z Fold 2. V patentu se vysvětlují dva případy této vysouvací kamery. Kamera se vysune z krytu přes horní část.

Galaxy Z Fold
Galaxy Z Fold

Ono zůstává otázkou, jak budete tento telefon využit. Při vysouvacím fotoaparátu nemusí firma nic do displeje vyřezávat. Stačí pouze potáhnout a telefon se vysune.

Je to možná budoucnost, kam nyní směřuje mobilní průmysl. Do takové vyskakovací kamery můžete umístit různé kamery a senzory. Může fungovat jako selfie kamery, bokeh kamera a 3D rozpoznávací kamera. Lze tady umístit i další senzory.

Jak by mohl telefon s největší pravděpodobností vypadat?

Dále Samsung diskutuje o nejúčinějším řešení. Má se tedy jednat o takový mechanismus, který bude fungovat jako kamera selfie i klasická zadní kamera.

Poslední možností je pak zapracování 6 kamer do tohoto systému a to tři zadní kamery a tři přední kamery. Díky tomu by šel integrovat ještě větší displej.

Galaxy Z Fold
Galaxy Z Fold

Nevýhody vysouvací kamery

Ať už se zdá, že vysouvací kamera je praktická, tak tomu tak není. Pro výrobce to umožňuje sice větší možnost displeje za stejné velikosti telefonu (pokud nebereme v úvahu vysouvání kamery), ale zároveň bohužel znemožňuje udělat telefon vodotěsný.

Samsung již nějaké zkušeností má a to s Galaxy A80, kde je otočný fotoaparát a funguje tak jako selfie, tak i klasický zadní kamera.

V roce 2021 by měla firma Samsung vydat dva skládací telefony a to Galaxy Z Flip 2 na konci února a ve druhé polovině roku Galaxy Z Fold 2.

Zdroj

Buroň Tomáš

Populární příspěvky