Vypnout reklamy

Xiaomi vydá první skládaný mobilní telefon až v roce 2020 na MWC. Tento telefon se bude dát skládat z obou stran a bez rámečku.

21.8.2019

Skládací telefon Xiaomi se třemi kamerami

Nový patent ukazuje skládací telefon od Xiaomi. Skládací telefon lze skládat dvakrát a má trojitou kameru. Skládat se dá jak z levé strany, tak i z pravé strany. Půl roku po představení hlavních skládaných telefonu od Samsungu a Huawei a stále si je nemůžeme koupit.

K dispozici je nový patent, který odhaluje design Xiaomi. V březnu tohoto roku podal čínský výrobce vzor u EUIPO a patent byl zveřejněn 5. srpna 2019. Zahrnuto je celkem sedm patentových náčrtů. Tento patentový telefon má jeden velký flexibilní displej.

Tři kamery, skládaný z obou stran

Tloušťka zařízení, rozměry a další věci byly použity proto, aby byl viděn co nejrealističtější výsledek. Skládací telefon je tlustý. Pozoruhodné je také zadní strana, kde můžeme vidět tři kamery. Ty jsou umístěny vedle sebe ve svislé poloze. Abyste mohli fotit, tak musíte telefon nejprve rozložit.

Xiaomi skládaný telefon
Xiaomi skládaný telefon

Patent neřeší specifikace kamer ani samotného telefonu, takže se bavíme pouze o designu. Má se však jednat o ultraširokoúhlým objektivem a třetím teleobjektivem 2x zoomem. Po rozložení máte telefon s velkým displejem a minimálním rámečkem. Není zde viditelná selfie kamera, takže je možné, že je zabudovaná v displeji. Ve spodní části vidíme USB-C a chybí 3.5mm audio jack.

Rychlá 100W nabíječka

Xiaomi skládaný telefon
Xiaomi skládaný telefon

Že by byl telefon bez tlačítek? To je docela možné. Na renderech totiž žádné tlačítka nevidíme. Xiaomi již představilo v březnu tohoto roku 100W rychlou nabíječku, takže je možné, že baterie o velikosti 4000mAh bude plně nabita za 17 minut. Určitě nebude chybět podpora 5G sítě.

Xiaomi představí telefon pravděpodobně na MWC 2020. Cena bude vysoká a to okolo 2300€.

Patent telefonu Xiaomi

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: