Vypnout reklamy

Skládané telefony na vzestupu: Výrazný růst trhu předpovídán do roku 2027

Přečtěte si o očekávaném růstu skládaných telefonů do roku 2027, kdy se předpovídá nárůst trhu na 48,1 milionu zařízení a 3,5% podíl na trhu smartphonů. Důvodem růstu budou nižší ceny, lepší odolnost a novinky od různých značek.

Skládací telefon a graf růstu trhu skládaných telefonů do roku 2027

Je pravděpodobné, že v roce se prodá na 48,1 miliónu mobilních telefonu, které budou fungovat jako skládané. Přitom v roce 2022 to bylo pouze 14.2 miliónů, což je asi 1.2% trh. V roce 2027 to má být 3.5%.

Skládací telefony se za posledních několik let staly stále populárnějšími, avšak stále nejsou tak rozšířené jako tradiční smartphony. Podle nejnovější zprávy společnosti IDC se to však v příštích letech změní. Zpráva předpovídá, že v roce 2027 bude prodáno celkem 48,1 milionu skládacích zařízení, což je nárůst oproti dřívějším odhadům. V období 2022-2027 se očekává desetinásobný růst CAGR (složená roční míra růstu) skládacích zařízení ve srovnání s tradičními chytrými telefony.

Podle zprávy IDC bude mít skládací trh do roku 2027 celkový podíl 3,5 % na trhu smartphonů, což je značný nárůst oproti 1,2 % v roce 2022. Pro skládací trh se předpokládá hodnota 42 miliard dolarů během čtyř let.

Analytici z IDC také očekávají, že skládací zařízení dosáhnou v roce 2023 celkem 21,4 milionu dodávek. Důvodem tohoto růstu budou především nižší ASP (průměrné prodejní ceny), lepší odolnost a množství novinek od různých značek.

Kolik skládaných telefonů od firmy Samsung se předpokládá, že bude prodáno v roce 2027?

Zpráva od IDC neuvádí konkrétní počet skládaných telefonů od firmy Samsung. Nicméně, vzhledem k tomu, že Samsung je jedním z hlavních hráčů na trhu, můžeme očekávat, že bude mít významný podíl na celkových dodávkách skládaných telefonů.

Kdo je TOP výrobce skládaných telefonů?

V současnosti neexistuje jednoznačný lídr na trhu skládaných telefonů. Několik společností, jako je Samsung, Huawei a Motorola, nabízí skládané telefony, ale trh se neustále vyvíjí a mění.