Snapdragon 830 s Quick Charge 4.0

Po internetu se šíří informace, že právě chipset Qualcomm Snapdragon 830 by měl mít rychlé nabíjení novou technologií Quick Charge 4.0. Rychlost by měla dosahovat až 28W. Podle zprávy nová nabíječka bude podporovat tuto konfiguraci 5V/4,7A~5,6A, 9V/4A. To znamená, že Qualcomm našel způsob, jak dostat do baterií v zařízeních
Snapdragon 830

Po internetu se šíří informace, že právě chipset Qualcomm Snapdragon 830 by měl mít rychlé nabíjení novou technologií Quick Charge 4.0. Rychlost by měla dosahovat až 28W.

Podle zprávy nová nabíječka bude podporovat tuto konfiguraci 5V/4,7A~5,6A, 9V/4A. To znamená, že Qualcomm našel způsob, jak dostat do baterií v zařízeních poháněny Snapdragon 830 více energie a to bez toho, aniž by se poškodil telefon. Samozřejmě se bude jednat o inteligentní nabíječku, která dokáže přesně identifikovat kolik energie může dané baterii v dané chvíli dát.

V případě přehřívání baterie sníží rychlost nabíjení do doby, dokud telefon nevychladne. Mobilní telefony s novou technologií nabíjení Quick Charge 4.0 by se na trh měly dostat v prvním čtvrtletí roku 2017.