Nakonec všechny tři telefony Galaxy S10 obdrží snímač otisků v displeji

Asi jedna z velmi zajímavých technologií, která se má objevit právě na novém vlajkovém telefonu Samsung Galaxy S10, tak to je snímač otisků prstů v displeji. Jelikož Samsung jako každý jiný výrobce dělá bez-rámečkové telefony, tak musel přemístit snímač na zadní stranu. Samsung chce přemístit snímač do displeje Nicméně právě s telefonem Samsung Galaxy S10 […]

Samsung Galaxy S10

Asi jedna z velmi zajímavých technologií, která se má objevit právě na novém vlajkovém telefonu Samsung Galaxy S10, tak to je snímač otisků prstů v displeji. Jelikož Samsung jako každý jiný výrobce dělá bez-rámečkové telefony, tak musel přemístit snímač na zadní stranu.

Samsung chce přemístit snímač do displeje

Nicméně právě s telefonem Samsung Galaxy S10 to chtějí změnit a vrátit snímač otisků prstů zpět na přední stranu a to pod displej.

Podle nejnovějších zpráv firma Samsung pracuje na třech různých modelech Galaxy S10 pro rok 2010. Právě ten nejlevnější z nich by neměl obsahovat tento snímač v displeji a ostatní verze ano.

Avšak dnes se objevila zpráva, že tento snímač pod displejem by se měl objevit jak u high-end modelu, tak i u toho levnějšího high-end modelu. Jediný rozdíl podle serveru The Investor bude právě použitá technologie.

Ultrasonic a optický snímač

U dvou high-end telefonu bude senzor Ultrasonic a u klasické verze S10 bude pouze optický senzor. Ultrasonic senzor je mnohem rychlejší a přesnější, než optický. Avšak Ultrasonic je dražší, proto ho není možné prozatím umístit do levnějšího typu.

Právě opticky snímač je třikrát levnější než ultrasonic.

Zdroj