Sony končí s prémiovou třídou telefonu

Sony má v této době problémy. Minulý rok začali nabízen tzv. prémium telefony, což bylo něco, co patřilo mezi středně výkonné telefóny a vlajkové telefony. Ovšem tato prémiová třída se moc nechytla. Mobilní telefon Xperia X si moc dobře nedařil. Včera proběhlo setkání investorů a ti potvrdili, že Sony nebude vyrábět chytré telefony v cenové […]

Sony Xperia X

Sony má v této době problémy. Minulý rok začali nabízen tzv. prémium telefony, což bylo něco, co patřilo mezi středně výkonné telefóny a vlajkové telefony. Ovšem tato prémiová třída se moc nechytla.

Mobilní telefon Xperia X si moc dobře nedařil. Včera proběhlo setkání investorů a ti potvrdili, že Sony nebude vyrábět chytré telefony v cenové relaci, která se pohybuje okolo 500$ a nazývala je „prémium standard“. V této chvíli se firma bude soustředit na sérií XA a vlajkové telefony Xperia XZ.

Bude se tak snažit navrátit zpět svůj podíl na trhu, který ztratili.

Směr firmy pro rok 2017 a 2018

Směr firmy pro rok 2017 a 2018

Sony se chce dostat na trh Severní Ameriky

Sony se stále poohlíží po trhu v Severní Americe, a také přiznali, že to bude chtít velkou investici. Sony se snaží prodat telefony v US za pomocí obchodníků přes internetové obchody, jenže US trh je jiný.

Američané nakupují většinou přes operátory

Tam se nakupují telefony přes operátora, kde dostanete mnohem více zvýhodněnou cenu, a tak ani s volným prodejem nemůže Sony konkurovat. Proto bude potřeba přijít na způsob, jak se dostat do nabídek operátoru. 

zdroj: gsmarena.com