Vypnout reklamy

Sony vydalo video, kde ukazuje, jak editovat.

Sony Xperia 1

Telefon disponuje funkcemi, které pomáhají uživateli vytvořit nádherné video a to za použití různých editačních možností. Nový telefon Sony Xperia 1 II má dorazit již příští měsíc se 6.5 palcovým 4K AMOLED displejem a rozlišením 1644 x 3840.

Telefon má silné specifikace a má dorazit s 8GB RAM, Qualcomm Snapdragon 865 a 256GB interním úložištěm. Nechybí ani 12MPx hlavní kamera, 12MPx teleskopická kamera s 3x optickým ZOOM a 12MPx ultra širokoúhlá kamera s ToF senzorem a 4000mAh baterií.

Video tutoriály

V prvním videu uvidíme tipy pro Xperia Cinematography Pro. Stačí se do této aplikace dostat kliknutím na ikonku Cinema Pro na domácí obrazovce. A následně pak stačí kliknout na hamburger menu v levé horní části a založit nový projekt. Máte možnost nastavit rozlišen i FPS. Při 23.98fps bude video vypadá více jako z kina. REC tlačítko pak začne nahrávat.

Ve druhé části se vše točí okolo uživatelském rozhraní. Ukazují, jak jednotlivé prvky fungují a kde jsou. Můžete měnit například vyvážení bílé, hlasitost a další zajímavé věci.

Dále ve třetí kapitole se podíváme na to, jak nastavovat jednotlivé barvy. V nastavení jsou k dispozici doporučené nastavení (hodí se zájmena pro začínající uživatelé) a následují další jako jsou teplé barvy, studené, jemné.

Ve čtvrté fázi pak představují možnost manuálního ostření při nahrávání videa. Stačí přesunou žlutou tečku na své místo. Tímto se budete snažit udělat vše proto, abyste se zaměřili na to, co opravdu chcete. Lze nastavit také automatické ostření.

V aplikaci můžete změnit expozici. Jedná se o možnost, která vám dává šanci zlepšit světlost dané scény. Pokud tedy nahráváte za horších světelných podmínek, tak se tato funkce hodí.

V poslední kapitole se pak zaobírají ohledně vyvážení bílé. Můžete tak upravit bílou barvu tak, aby opravdu vypadala bílé. Jsou tu možnosti automatického nastavení, vlastního nebo současného.