Sony Xperia 1 III dostane podle všeho pouze jednu aktualizaci Android

Je to trošku divné a my doufáme, že se Sony nějak překleplo a opraví tuto chybu na podpoře, protože by nebylo moc hezké, aby vlajkový telefon byl podporován pouze rok od vydání, kdy by obdržel telefon pouze Android 12 a tím to končí.

Protože podle Sony tomu tak opravdu bude. Krom jedné velké aktualizace pak obdrží dvě bezpečnostní aktualizace během roku. Což je také podle nás hodně málo.

Nejsme jediní, kdo doufá, že se jedná o chybu ze strany Sony. Právě nyní vídáme, že hodně výrobců tyto podpory prodlužují a to třeba Samsung, OnePlus, Oppo a další. I Google navyšuje podporu pro svůj Pixel 6 telefon.

Sony je jak z jiného vesmíru a je možné, že se jedná o nějaké nedorozumění. Protože cena telefonu se má pohybovat okolo 1299€ a podobné schéma aktualizací má pak telefon za 200€ a to OnePlus Nord N.

Tato informace byla později dementovaná zástupcem Sony SK/CZ:

„Není pravda, že Sony Xperia 1 III 5G obdrží pouze jeden velký update systému Android. Sony cílí na softwarovou podporu dvou let od uvedení telefonu na trh a lze tedy určitě očekávat, že obdrží v této dvouleté době pravidelné aktualizace a záplaty Android OS“, doplňuje Miroslav Mácha, National Key Account Manager pro Sony CZ/SK.