Sony Xperia 1 VI a 10 VI k dispozici k předobjednávce

Společnost Sony nedávno uvádí na trh dva nové modely telefonů řady Xperia, a to Xperia 1 VI a Xperia 10 VI. Xperia 1 VI je označována za **premium smartphone** a nabízí…

Sony Xperia 1 VI a 10 VI k dispozici k předobjednávce

Společnost Sony nedávno uvádí na trh dva nové modely telefonů řady Xperia, a to Xperia 1 VI a Xperia 10 VI. Xperia 1 VI je označována za **premium smartphone** a nabízí telefoto **optický zoom**, technologii **AI** pro úpravu obrázků a **Premium Audio Circuit** pro **3,5mm kabelová sluchátka**. Naopak Xperia 10 VI disponuje novou aplikací pro tvorbu videí a **optickou stabilizací obrazu**.

Telefoto objektiv Xperia 1 VI umožňuje až x7,1 **zoom**. Díky obrazovému senzoru „Exmor T for mobile“ využívá tento smartphone **automatické zaostření (AF)** s odhadem lidského postoje. Díky **umělé inteligenci** dokáže kamera rozpoznat lidskou kostru.

FAQ:

1. Jaký je rozdíl mezi telefoto optickým zoomem a digitálním zoomem?
Telefoto optický zoom funguje pomocí fyzického pohybu čoček v objektivu, což zachovává kvalitu obrazu i při **zvětšení**. Naopak digitální zoom jen zvětšuje již zachycený obraz, což může způsobit ztrátu kvality.

2. Jak funguje technologie AI pro úpravu obrázků?
Technologie **umělé inteligence** analyzuje obrázky a automaticky provádí úpravy jako je **nasycení barev**, **ostrost** nebo **kontrast**. Díky tomu jsou fotografie vypadají profesionálně i bez ručního ladění.

3. Proč je důležitá optická stabilizace obrazu?
Optická stabilizace obrazu pomáhá redukovat rozmazání fotografií a videí způsobené třesením ruky při focení nebo natáčení. Díky tomu jsou výsledné záběry ostřejší a stabilnější.

Zdroj: https://www.pocketgamer.com/sony/xperia-1-vi-and-10-vi/