Vypnout reklamy

Sony Xperia 5 oficiálně jako kompaktní varianta Xperia 1

Sony Xperia 5

Novináři mají přístup na IFA 2019 dříve, než veřejnost. Od včerejšího dne jsou tak různé konference, kde se představují novinky. Teď tady máme Sony.

Sony pojmenovalo svůj nejnovější telefon jako Xperia 5. Dorazí se 6.1 palcovým OLED displejem a vysokým displejem CinemaWide. Má se jednat o kompaktní telefon telefonu Xperia 1.

Xperia 5 bude mít čip Snapdragon 855, avšak nebude mít 5G podporu, ale klasický modem X24 LTE.

Sony Xperia 5
Sony Xperia 5

Tento nový telefon si vypůjčil trojici kamery z Xperia 1 (12MPx standardní + 12 MPx ultra-široké zobrazení + 12MPx teleskopický senzor). Nicméně teď jsou senzory umístěny v horním levém rohu.

Menší rozlišení, zvuk Dolby Atmos

Jelikož je displej menší, tak se Sony rozhodlo, že použije pouze Full HD+ rozlišení, což je 2520 x 1080px. Výhodou je třeba to, že displej nebude brát tolik energie a bylo by zbytečné mít na takovém displeji vyšší rozlišení.

Sony Xperia 5
Sony Xperia 5

Dále je tady Dolby Atmos ke stereo zvuku, který vychází z jednoho reproduktoru ve spodní části telefonu a ze sluchátka v horní části.

Smart Connectivity

Stejně jako Xperia 1, tak i tento nový telefon dorazí s módem Creator. Nicméně Xperia 5 je o jeden krok před svým velkým bratrem a nazývá funkci jako „Smart Connectivity“. Jedná se o funkci, která chytře přepíná mezi LTE a Wi-Fi. Pokud ztrácíte signál Wi-Fi, tak se rychle přepojí na LTE, abyste neztratili připojení.

Sony Xperia 5
Sony Xperia 5

Telefon má menší baterií a to pouze 3140mAh s podporou 18W nabíječky. V krabici budete mít sluchátka Sony WF-1000XM3, které dokážou odstranit šum. Před-objednávky začnou příští týden a v prodeji bude telefon od října 2019.