Vypnout reklamy

Sony Xperia X má problém s přehříváním kamery

Jeden YouTuber Damir Franc nahrával video, ale ukázalo se, že Xperia X má docela problém s přehříváním. Pokud nahráváte video příliš dlouho, tak se vám v aplikaci objeví hláška o tom, že nahrávání bude vypnuto, aby se vše ochladilo. Co se ve článku dočtete? Sony využívá snížení kvality nahrávání jako ochranu proti přehřátí Aktualizace softwaru […]

Sony Xperia X

Jeden YouTuber Damir Franc nahrával video, ale ukázalo se, že Xperia X má docela problém s přehříváním. Pokud nahráváte video příliš dlouho, tak se vám v aplikaci objeví hláška o tom, že nahrávání bude vypnuto, aby se vše ochladilo.

Co se ve článku dočtete?

  • Sony využívá snížení kvality nahrávání jako ochranu proti přehřátí
  • Aktualizace softwaru

Video porovnává Xperia X a Samsung Galaxy S7. Problém je docela problém pro celé Sony. Již teď se rozhodli, že budou používat snížení kvality v případě přehřívaní. Tak jak je to u procesoru. Když se přehřívá, tak se sníží výkon. Sony Xperia X sníží kvalitu nahrávání jenom na 1080p ze 4K. Přitom 4K nahrávání je na dnešní dobu nejvíce používané.

Je docela možné, že se všechno vyřeší softwarovou cestou.

Problém je na většině zařízení, které mají chipset Snapdragon 650. Vypadá to na to, že problém je víceméně v softwaru Sony nebo na hardwarové stránce. No uživatelé doufají, že tento problém bude vyřešen již brzy.