Vypnout reklamy

Souhrn novinek z Google I/O

Google I/O 2018

Proběhla konference Google I/O, kde Google představuje novinky. Dalo by se říct, že do všeho co mohl vložil umělou inteligenci a strojové učení. Google tak určil další směr, jak budou dané firmy fungovat. Vypadá to, že do budoucna nebudeme potřebovat sekretářky, protože Google Asistent se o všechno postará.

Android P s umělou inteligencí a strojovým učením

Novinky v oblasti nového systému Android P, kde je adaptivní baterie, tedy systém se učí podle toho, co je potřeba a tam dodá energií z baterie pro procesor. Následně asistentka Google, která dokáže zarezervovat kadeřnici a vůbec to nevypadá, že mluvíte se strojem.

Google Lens

Krom toho Google poskytne funkci Google Lens do všech telefonu, takže je zde možnost díky fotoaparátu zjistit o co se vlastně jedná. Třeba namíříte fotoaparátem na lampičku a máte možnost zjistit kolik stojí a kde ji koupit.

Pravděpodobně Google využívá službu Google nákupy, kde je nové doporučení ukládat obrázky produktů tak, aby byly na bílém pozadí a pravděpodobně to je ten důvod tohoto doporučení, protože jen tak dokáže Google přesně porovnat dva obrázky.

Vylepšení v oblasti Google Map

Další vylepšení je v oblasti Google Map. Pokud tedy chodíte s Google mapami, tak budete mít další vylepšení. V módu pěší chůze vám bude aplikace přímo v reálném prostředí šipky, kam máte jít. Je to naprosto dokonalé, protože se nemusíte stále dívat do mobilního telefonu. Navíc vám Google ukáže jednotlivé restaurace a další veřejné podniky a to s ohodnocením. Již dopředu budete vědět, do čeho jdete.

Velká aktualizace Google fotografie

Aplikace obdrží v několika týdnech obrovskou aktualizaci, která dokáže udělat z černobílé fotky barevnou nebo dokáže udělat černobílé pozadí a daný objekt před pozadím nechá tak.

Dále nechybí automatické vylepšování obrazu v případě, že má fotka málo světla nebo naopak zase mnoho.

10 minutové video z Google I/O