Vypnout reklamy

Španělský ministr obrany zakázal používat Huawei na svém oddělení. Pro normální zákazníky ani zaměstnance to moc neznamená. Zákaz platí jen pro přístup k citlivým údajům.

5.12.2019

Španělský ministr obrany zakázal používat Huawei na svém oddělení

Dlouhotrvající sport mezi US a Čínou začíná mít dopady i v Evropě. Španělský ministr obrany raději zakázal svým zaměstnancům na ministerstvu používat zařízení Huawei.

Zákaz se týká hlavně přístupu k citlivým údajům. Nejedná se o zákaz pro normální zákazníky. Lidé na ministerstvu mohou využívat své osobní telefony Huawei, ale pro přístup na servery ministerstva musí použít jiné zařízení a to včetně pokud jdou na email.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Huawei již dávno žaluje Americkou vládu ohledně zákazu prodejů a využívání technologií Amerických firem.

Tiskový mluvčí Huawei říká, že podnikají ve 170 státech za posledních 30 let se nikdy neobjevila ani zmínka o problému s bezpečnosti. Pro Huawei je bezpečnost prioritou.

Taktéž Huawei Mate 30 Pro nemá podporu Google služeb. Stále se však firma drží na druhé pozici v prodejnosti a stále roste. Avšak hlavně v Číně.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)