Alphabet zveřejnila zisk z druhého čtvrtletí a díky pokutám EU má nižší, než obvykle.

Poté, co se uzavřely akciové trhy v pondělí večer (našeho času) v US okolo 4 hodiny, tak se zveřejnily výsledky firmy Alphabet. Společnost informovala, že obrat se ji zvýšil o 21% z 21.5 miliard dolarů na 25.1 miliard dolarů. Zisk na akcií předčil také očekávání analytiků z Wall Street, jelikož očekávali 4,49$, ale je to […]

Google Alphabet

Poté, co se uzavřely akciové trhy v pondělí večer (našeho času) v US okolo 4 hodiny, tak se zveřejnily výsledky firmy Alphabet. Společnost informovala, že obrat se ji zvýšil o 21% z 21.5 miliard dolarů na 25.1 miliard dolarů.

Zisk na akcií předčil také očekávání analytiků z Wall Street, jelikož očekávali 4,49$, ale je to 5,01$. Placená kliknutí rostla o 52%, jenže cena za kliknutí klesla o 23%. Wall Street očekával jen 15% propad za cenu za kliknutí, takže je to více, než se očekávalo. Inzerenti tak platí za inzerci na Google méně peněz. V tom důsledku dostává Google méně peněz, a tak i samotní publicisté.

Google Alphabet

Google Alphabet

Pokuta ve výši 2,74 miliard dolarů

Negativně se na výsledku projevila pokuta ve výši 2,74 miliard dolarů, která byla udělena EU. Podle všeho se zvýšily tržby o 15%, ale poté, co se projevila pokuta, tak tržby z druhého kvartálu byly horší, oproti minulému roku. Zisk rostl zájmena z oblasti Youtube reklam a mobilních reklam ve vyhledávání.

Společnost taktéž oznámila, že najme více jak 1000 nových zaměstnanců pro vytvoření Google Cloud Business.

Někteří investoři upustili od Alphabet Akcií a po uzavření akciových trzích klesla hodnota akcií o 3.27%. Z 980,34$ na 948,31$.