Stále více Android aplikací je v Google Play zapomenuto

Android a Apple aplikace jsou většinou v obchodech tzv. zapomenuté, tedy nejsou ani aktualizované a jde tak o odpad, který nemá v obchodě

Znáte to. Vyjde zcela nová hra nebo aplikace a všichni ji začnout třeba stahovat a následně utichne. Vývojáři se pak o takovou aplikaci přestanou starat, ale v Google Play je tato aplikace stále. Neaktualizovaná a celkem nebezpečná.

Google i Apple postupně takové aplikace promazává, ale Applu se to daří mnohem lépe a to i s tím ohledem, že v Apple je schválení poněkud přísnější a není zde taková volnost, než jak je tomu v případě Androidu.

V Googlu narostly tzv. mrtvé aplikace až na 1.1 milión, což je mezikvartálně o 16% více, na rozdíl od Apple, kde právě poklesly tyto zapomenuté aplikace na 515 000 aplikací. Není žádný překvapením, že právě takto registrované a zapomenuté aplikace jsou z Číny a Ruska, což je docela bezpečnostní hrozba ještě v případě, kdy takové aplikace ani nejsou aktualizované.

23% aplikací pak dokonce nemá ani informace o nakládání s osobními údaji, takže nevíte, kde takové informace o vašem telefonu končí. Právě zapomenuté aplikace, neaktualizované jsou pro telefon nebezpečné, protože útočník je může zneužít a telefon napadnout.

Problémem je, že u Apple tyto aplikace zmizí a nikdy je do telefonu nenainstalujete, ale u Androidu si je můžete stáhnout jako APK i mimo Google Play a tam byste měli být obvzláště opatrní.