Starší android aplikace nemusí dobře pracovat na systému Android P

Vývojáři našli ve verzi pro vývojáře jednu funkci, která nastavuje minimální požadavky na API verzi. Pokud tato verze nebude korespondovat s minimální požadavky operačního systému, tak vás na to systém upozorní. „Tato aplikace je vytvořena pro starší verze systému Android a nemusí pracovat správně. Prosím zkontrolujte aktualizace nebo kontaktujte výrobce„. Minimální API verze je v […]

Android P 9.0 verze

Vývojáři našli ve verzi pro vývojáře jednu funkci, která nastavuje minimální požadavky na API verzi. Pokud tato verze nebude korespondovat s minimální požadavky operačního systému, tak vás na to systém upozorní.

Tato aplikace je vytvořena pro starší verze systému Android a nemusí pracovat správně. Prosím zkontrolujte aktualizace nebo kontaktujte výrobce„.

Minimální API verze je v Android P nastavena na 17, což odpovídá systému 4.2 Jelly Bean. Jsme tedy zvědaví, jak to celé dopadne a jestli systém bude blokovat takové aplikace, které nejsou kompatibilní s vyšší verzi systému.

Google již přidal do svého Google obchodu možnost napsat minimální požadavky na systém a to pro všechny nově nahrané aplikace.

Apple udělal něco podobného, aby se zbavil starých a nefunkčních aplikací v jeho obchodě.