Vypnout reklamy

Android Marshmallow je teď na 13.3% všech Android zařízeních

Není to nikterak vysoké číslo, protože již brzy se dostane na svět nová verze Android N (Nugát) a Android M (Marshmallow) je na
Android Marshmallow má 13.3% lidí

Není to nikterak vysoké číslo, protože již brzy se dostane na svět nová verze Android N (Nugát) a Android M (Marshmallow) je na pouhých 13.3% všech zařízeních Android. Popravdě se moc nedivíme, protože třeba starší mobilní telefony si tento systém nainstalovat nemohou.

Avšak minulý měsíc měl Android M 10.1% lidí s Android telefonem. Teď jich mají 13.3%. Stále však přetrvává nejvíce populární Android verze. Android L (5.0), který má 35.1% lidí. Na druhou pozici se dostává Android KitKat (4.4) s 30.1%.

Android Marshmallow má 13.3% lidí

Android Marshmallow má 13.3% lidí

Všechny ostatní verze systému jsou pod 10%, což nemá cenu ani řešit. Problémem je však, proč Android M nemá více lidí?

Spousta lidí má telefon starší 4 let

Problémem může být i to, že většina lidí nepotřebuje neustále kupovat nové telefony a třeba takový Android M nainstalujete v průměru na 2 roční starší telefon.

https://www.youtube.com/watch?v=TRmgMe2STL0

Android L má prostě větší základnu a když se podíváte, že Android KitKat má také spousta lidí, tak tady jde jasně vidět, že většina lidí má v průměru telefony starší 4 roky.

A taky proč ne. Výrobci nic nového za tu dobu nevymysleli. Za zakoupení stojí spíše takový Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Nebo i nový Huawei P9.