Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Android roste, iOS klesá, Windows phone prakticky mrtvé. To je zpráva prodejů telefonů.

Minulý rok byl asi nejhorší co se týče dodávek chytrých telefonu (tedy i samotný prodej). Číslo rostlo pouze o 2.5%, což je opravdu málo, ale podle firmy IDC to vypadá, že tento rok by mohly dodávky vzrůst o 3%, což znamená, že tento rok se prodá 1.52 miliard jednotek a pro rok 2018 je prognóza […]

1.6.2017

Android roste, iOS klesá, Windows phone prakticky mrtvé. To je zpráva prodejů telefonů.

Minulý rok byl asi nejhorší co se týče dodávek chytrých telefonu (tedy i samotný prodej). Číslo rostlo pouze o 2.5%, což je opravdu málo, ale podle firmy IDC to vypadá, že tento rok by mohly dodávky vzrůst o 3%, což znamená, že tento rok se prodá 1.52 miliard jednotek a pro rok 2018 je prognóza růst o 4.5%.

IDC sděluje, že ekonomické zlepšení v rozvíjejících se zemí bude mít alespoň 50% podíl na tomto růstu. Další možnost může být extrémní popularita Apple iPhone. IDC také ve zprávě říká, že polovina světové populace nemá chytrý telefon.

Prodeje mobilních telefonu

Prodeje mobilních telefonu

Rostou prodeje iPhone i Android telefonu

Podle IDC prodeje iPhone rostou o 3.8% tento rok. Analytici předpovídají 223.6 miliónů jednotek pro tento rok.

Pro android mobilní telefony je nejrychleji rostoucí Střední východ a Afrika, kde prodeje rostou o 10% každým rokem. V roce 2021 by mělo být podle všeho prodáno 1.5 miliard telefonu za průměrnou prodejní cenu 198$.

Analytici také předpokládají, že se budou odehrávat nové souboje co se týče displejů. Tento rok Samsung přišel s Infinity Displejem a 18:9 poměrem stran. Tento displej přišel jako větší, jasnější.

V příštích pěti letech se nepředpokládá nějaká výrazná změna podílu na trhu. Do roku 2021 bude Android vlastnit 85,5% trhu chytrých telefonu, Apple podle všeho klesne ze 14,7% na 14,5% a Windows Phone prakticky 0%.

zdroj: IDC

Buroň Tomáš