Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Švédská firma se spojila s Qualcomm s nabídkou lepší video stabilizace

Švédská firma se spojila s Qualcomm s nabídkou lepší video stabilizace

Vydáno dne: 31.3.2020

Spolupráce je ve světě důležitá. Firma Qualcomm se tedy spojila se Švédskou firmou Imint, aby dovedli stabilizaci selfie kamery na úplně jinou úroveň.

Jedná se o společnost Imint. Švédská společnost je zodpovědná za algoritmus Vidhance, který slouží pro stabilizace videa u telefonu Xiaomi, Vivo, Oppo a OnePlus.

Společnost oznámila nový stabilizační algoritmus a to Vidhance Selfie Video, který nabízí vylepšenou stabilizaci pro selfie kameru.

Společnost Qualcomm má stabilizaci na úrovní hardwaru a Imint pak vylepší elektronickou stabilizaci obrazu pro telefony, které běží na čipu Qualcomm.

Imint a Qualcomm pracuje na zredukování energie, které potřebují řešení od Vidhance. Spolupráce začíná na čipu Snapdragon 865.

Vidhance Selfie mód je řešení od Imint, která se soustředí na objekt v obrazu i přesto, že se pohybujete. Detekce tváře je důležitá komponenta Qualcomm AI Engine, která pomáhá této stabilizaci.

Existují i další formy stabilizace

Nicméně firma má i další formy stabilizace, které jsou však vytvořeny hlavně pro Xiaomi, Oppo, OnePlus a Vivo. Většina z nich je také licencovaná pro ZTE nubia.

Jde například o Vidhance Super Stabilizace (stabilizace na základě ultraširokých senzorů kamery), Vidhance Dynamic Motion Blur Redukce (zlepšuje ostrost obrazu).

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: