Tajné nastavení vyhledávače iOS 17 odhaleno během Googleho antimonopolního procesu

Nový vyšetřovací proces mezi společnostmi Apple a Google se stal nedávno předmětem velkého zájmu médií i veřejnosti. Během tohoto procesu se jeden výkonný pracovník ze společnosti Apple vypovídal a při tom…

Tajné nastavení vyhledávače iOS 17 odhaleno během Googleho antimonopolního procesu

Nový vyšetřovací proces mezi společnostmi Apple a Google se stal nedávno předmětem velkého zájmu médií i veřejnosti. Během tohoto procesu se jeden výkonný pracovník ze společnosti Apple vypovídal a při tom odhalil dosud utajované nastavení vyhledávače v operačním systému iOS 17.

V současnosti je Google nejpopulárnějším vyhledávačem na světě a dominuje jak na počítačích, tak na mobilních telefonech. Společnost Apple, která je světoznámou producentkou iPhone, má s firmou Google také své spory, které se týkají především nadvlády a porušování zásad spravedlivé soutěže na trhu.

Během soudu se objevily informace o novém nastavení vyhledávače v systému iOS 17, které dosud nebylo veřejně známo. Toto nastavení umožňuje uživatelům změnit výchozí vyhledávač na jejich zařízeních. Dosud byli uživatelé omezeni pouze na výchozí vyhledávač, kterým je Google. Odhalením tohoto tajemství se objevily spekulace o tom, zda bude možné nastavit jiný vyhledávač jako výchozí, například konkurenčního DuckDuckGo.

Vzhledem k tomu, že toto nastavení bylo zahrnuto do nové verze operačního systému iOS, je pravděpodobné, že tato funkce bude dostupná pro všechny uživatele, kteří si aktualizují své zařízení. To by mohlo přinést změny ve vyhledávacích preferencích uživatelů i na trhu jako celku.

Společnost Apple se již dříve snažila omezit vliv společnosti Google na svých zařízeních. V roce 2014 například přešla na vlastní mapovou aplikaci, která nahradila dřívější Google Maps. To byl jeden z největších kroků směrem k odstranění závislosti na konkurenční společnosti a posílení vlastních služeb.

Jaké bude mít odhalení nového nastavení vyhledávače dopady na současnou situaci na trhu, je zatím nejasné. Nicméně, možnost změnit výchozí vyhledávač by mohla přinést více konkurenčního prostředí a umožnit uživatelům volbu podle svých preferencí.

FAQ:

1. Co bylo odhaleno během soudu mezi Apple a Google?

Během soudu bylo odhaleno tajemství o novém nastavení vyhledávače v systému iOS 17, které umožňuje uživatelům změnit výchozí vyhledávač na jejich zařízeních.

2. Jaké jsou dopady tohoto odhalení?

Dopady tohoto odhalení zatím nejsou jasné, ale může to přinést větší konkurenci na trhu vyhledávačů a umožnit uživatelům volbu podle svých preferencí.

Článek byl aktualizován dne: [datum aktualizace]

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/ios-17-features-second-search-engine-setting_id150926