Vypnout reklamy

TCL má neviditelné kamery

TCL disponuje telefonem s technologií, kde nejdou vidět žádné kamery. Skryté kamery jsou na přední i zadní straně.

TCL

TCL si patentovala telefon budoucnosti, kdy jsou selfie kamery schované pod displejem a na zadní straně kamery taktéž nejdou vidět.

Čínská společnost TCL pracuje v průmyslu chytrých telefonu již pár let. Poté, co zakoupila pobočku chytrých telefonu Palm a HP, tak má i licenční práva na BlackBerry a Alcatel.

TCL však vydává v Číně telefony pod vlastní značkou a minulý měsíc se objevila informace o TCL 10 Plus s pokročilým kamerovým systémem.

Právě fotoaparát pod displejem bude v budoucnu u více mobilních telefonu a očekává se, že již příští rok nějaké telefony budou a to zájmena od značek Oppo a Xiaomi.

TCL
TCL

Nicméně jeden telefon tady přesto s touto technologií je a to je ZTE Axon 20 5G.

Nicméně firma TCL si patentovala telefon, kde není žádná tato kamera k dispozici. Žádost byla pak schválena 25. srpna 2020.

Jedná se o telefon s kulatými rohy, ale okolo displeje vidíme docela hrubé okraje, což je na dnešní dobu nezvyklé. Jsou zde klasická fyzická tlačítka a propojení skrz USB-C.

Xiaomi a Oppo k této technologií v minulém roce řeklo, že ještě není vyladěná a fotky nejsou tak dobré. Nicméně je možné, že se technologie posunula dopředu.

Zdroj