Vypnout reklamy

TCL má neviditelné kamery

Vydáno dne: 3.10.2020

TCL disponuje telefonem s technologií, kde nejdou vidět žádné kamery. Skryté kamery jsou na přední i zadní straně.

TCL si patentovala telefon budoucnosti, kdy jsou selfie kamery schované pod displejem a na zadní straně kamery taktéž nejdou vidět.

Čínská společnost TCL pracuje v průmyslu chytrých telefonu již pár let. Poté, co zakoupila pobočku chytrých telefonu Palm a HP, tak má i licenční práva na BlackBerry a Alcatel.

TCL však vydává v Číně telefony pod vlastní značkou a minulý měsíc se objevila informace o TCL 10 Plus s pokročilým kamerovým systémem.

Právě fotoaparát pod displejem bude v budoucnu u více mobilních telefonu a očekává se, že již příští rok nějaké telefony budou a to zájmena od značek Oppo a Xiaomi.

TCL
TCL

Nicméně jeden telefon tady přesto s touto technologií je a to je ZTE Axon 20 5G.

Nicméně firma TCL si patentovala telefon, kde není žádná tato kamera k dispozici. Žádost byla pak schválena 25. srpna 2020.

Jedná se o telefon s kulatými rohy, ale okolo displeje vidíme docela hrubé okraje, což je na dnešní dobu nezvyklé. Jsou zde klasická fyzická tlačítka a propojení skrz USB-C.

Xiaomi a Oppo k této technologií v minulém roce řeklo, že ještě není vyladěná a fotky nejsou tak dobré. Nicméně je možné, že se technologie posunula dopředu.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Samsung odhalilo nabíječku, která nabije, telefon, sluchátka i hodinky zároveň
Samsung bezdrátová nabíječka

Samsung odhalilo novou nabíječku, která dokáže bezdrátově nabíjet tři různá zařízení. Chytré hodinky, sluchátka i telefon.

Huawei sdělil, že má pouze 8.8 miliónu čipů Kirin 9000
Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 se do konce roku prodá na 8 miliónu. Nicméně Huawei má na skladě pouze 8.8 miliónu čipů Přečíst si více

MediaTek prodal tolik čipů, jako Qualcomm
Podíl jednotlivých čipů

MediaTek se dotahuje na Qualcomm a kdo ví co to udělá po zákazu čipů Kirin, jestli Huawei začne využívat MediaTek, Přečíst si více

Výrobní N+1 od SMIC nebude pro Huawei dostačující
Kirin 710A na 14nm výrobním procesu

SMIC je společnost, která se zaobírá výrobou čipů a je to největší společnost na území Číny, která vyrábí čipy. Nicméně Přečíst si více

Tágy: