Telefon bez rámečku. Vivo NEX je oficiálně tady.

Naprosto senzační mobilní telefon, který dokáže konkurovat velikánům v oboru. Tento nový telefon má navíc vysunovací selfie fotoaparát. Proč? Důvodem je bez rámečkový vzhled a tento senzor by nikam jinam nemohl být. Spousta výrobců se již dostalo s podílem displeje vzhledem k celkové velikosti telefonu a to nad 80%,
Vivo NEX

Naprosto senzační mobilní telefon, který dokáže konkurovat velikánům v oboru. Tento nový telefon má navíc vysunovací selfie fotoaparát. Proč? Důvodem je bez rámečkový vzhled a tento senzor by nikam jinam nemohl být.

Spousta výrobců se již dostalo s podílem displeje vzhledem k celkové velikosti telefonu a to nad 80%, ale vypadá to, že to není dostatečné a je potřeba posouvat hranice dále.

Nový telefon Vivo NEX, prolomil vše, co nikdo neudělal. Udělal telefon, který je naprosto bez rámečkový. Známé ho také jako Vivo Apex, který byl ještě koncept na MWC 2018 v Barcelóně a společnost se rozhodla, že ho prostě vytvoří jako normální telefon a povedlo se.

Parádní displej

Neskutečný displej, který má poměr k celkové velikosti telefonu 91.24%, což je nejvyšší podíl. Navíc Vivo NEX nemá žádný výřez a má opravdu tenký vzhled. Displej telefonu je 6.59 palců FHD+ SAMOLED, což vypadá téměř jako Samsung Galaxy Note 8 – Vivo NEX má 162x77x7.98mm rozměry a váží 199 gramů.

Nicméně přední kamera, senzory a sluchátko? Kde to Vivo dalo? Třeba taková selfie kamera s 8MPx f/2.0 je umístěna na vysouvacím mechanizmu. Ve chvíli, kdy budete potřebovat, tak se fotoaparát vysune. Zvuk se šíří přes displej, takže tady máme novou technologií SoundCasting.

Snímač otisků v displeji

To co nikdo ještě nedokázal, tak Vivo ano. Snímač otisků v displeji, zvukově emitující displej a mnohem více. Snímač otisků prstů je v displeji a byl již u telefonu X20UD a X21. Huawei a Xiaomi taktéž snímač otisků v displeji již používají v nejnovějších vlajkových telefonech, ale jen někde.

Specifikace výkonu

Telefon disponuje novým čipem Snapdragon 845, 8GB RAM a 256GB interním úložištěm. Nechybí obrovská baterie 4000 mAh a zadní fotoaparát disponuje senzorem 12 MPx f/1.8 a 5 MPx f/2.4. Dále nechybí technologie jako je rozpoznávání scény s umělou inteligencí, HDR AI, AI Filter, AI Foto kompozice. Tedy celý fotoaparát je s umělou inteligencí, která se stará o to, aby fotka vypadala co nejlépe.

Telefon poběží na Android 8.1 s uživatelským rozhraním Funtouch OS 4.0.

Pouze v Číně?

Cena a datum vydání není známá, ale vůbec by jsme se nedivili, kdyby byl telefon dostupný pouze v Číně.