Telefon Nokia 8 Sirocco v České republice

Nový telefon od firmy HMD a to Nokia 8 Sirocco, byl představen na MWC 2018. Nyní se začíná tento telefon prodávat i v České republice, ale cena je opravdu vysoká. Doporučená cena mobilního telefonu je 19 999,- Kč s DPH. Nicméně dalo by se říct, že se jedná prozatím o nejlépe vybavený telefon
Nokia 8

Nový telefon od firmy HMD a to Nokia 8 Sirocco, byl představen na MWC 2018. Nyní se začíná tento telefon prodávat i v České republice, ale cena je opravdu vysoká. Doporučená cena mobilního telefonu je 19 999,- Kč s DPH.

Nicméně dalo by se říct, že se jedná prozatím o nejlépe vybavený telefon od HMD. Dále má disponovat skvělým fotoaparátem a ocelovým rámem se skleněnými zády. Nechybí čistý Android, tedy bez jakéhokoliv přídavku společnosti.

Telefon můžete zakoupit na Alza.cz

Cena je opravdu vysoká

Nicméně cena, která je, by odpovídala alespoň čipu Snapdragon 845, ale to opravdu nemá. Telefon disponuje 5.5 palcovým pOLED displejem s QHD rozlišením a čip Snapdragon 835 se stará o výkon mobilního telefonu. Dále telefonu nechybí 6GB RAM a baterie 3260mAh s možností rychlého bezdrátového Qi nabíjení.

Když promineme použitý čip, tak se ukazuje jako silný mobilní telefon, avšak výkonnostně v některých aplikacích bude telefon bohužel ztrácet.

Hodně záleží, jak moc hledíte na čip, protože pro kancelářské potřeby je naprosto irelevantní a důležitější je velikost RAM, avšak na hry je čip velmi důležitý protože tím pádem Nokia 8 Sirocco disponuje starším GPU.

Duální fotoaparát

Telefon disponuje duálním fotoaparátem s 12MPx a 13MPx s dvojnásobným optickým zoom. Systém Android 8 Oreo s připojením k programu Android One, takže očekáváme rychlé aktualizace.