Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

Telefon Xiaomi 12T

Xiaomi 12T vypadá velmi silně. Dalo by se říct, že dobrá konkurence pro telefon Samsung Galaxy S FE série. Nabízí silný výkon, ale negativa se na tomto telefonu přeci jen najdou.

Mobilní telefon Xiaomi 12T je na trhu od října 2022. Jde o skvělý telefon a za tu cenu cca 18000,- Kč nabízí zajímavou hardwarovou specifikaci s fotoaparátem o velikosti 200MPx.

Když se podíváme na cenu a specifikace telefonu, tak vidíme, že soupeří zájmena se Samsung Galaxy S22 FE. Z našeho pohledu vítězí tento Xiaomi 12T, protože má velké rozlišení pro fotoaparát, ale co nevýhody?

Negativa

Problém je na softwarové straně, kdy je celkem nekonzistentní portrétový mód a tím i jeho fotky, kdy například barva kůže není úplně dobrá a také jsou k vidění nepřirozené obličejové detaily. Problém je i s displejem, kdy na přímém slunci je špatně viditelný. Pokud hrajete hry, tak s tímto telefon to nebude příliš valné. Špatný výkon při nahrávání v hlučných prostředích. Samsung i Apple umí takový ruch korigovat.

Pozitiva

Na druhou stranu fotoaparát v telefonu umí dobré fotky i video s nízkým šumem a přesné automatické ostření. Ovládání je pak jednoduché a ovládání dotykem je přesné. Nabíjení telefonu je opravdu rychle. Telefon se hodí pro poslech hudby a nahrávání hlasu v tichém prostředí.

Souhrn

Podle serveru DXoMark se telefon dostal v rámci kamery na 3 místo. Pred ním je pak jenom Google Pixel 6, jde však o střední relaci high-end telefonu a nikoliv vlajkových mobilů. Telefon nenabízí bezdrátové nabíjení a také nemá ochranu proti vodě. Avšak má 5G a dual SIM a silný fotoaparát.

Specifikace telefonu

Jinak telefon má 120Hz displej, 8GB RAM, procesor má Snapdragon 8+ Gen 1, 256GB interní paměť, fotoaparát 200MPx, 8MPx, 2MPx a 20MPx přední fotoaparát. Baterií o velikosti 5000mAh s Android 12.

  • Funkce
  • Výkon
  • Uživatelské rozhraní
4.3

Popis

Xiaomi 12T vypadá velmi silně. Dalo by se říct, že dobrá konkurence pro telefon Samsung Galaxy S FE série. Nabízí silný výkon, ale negativa se na tomto telefonu přeci jen najdou.