Telefony Google Pixel 4 se odemknou, i když máte zavřené oči

Telefony Google Pixel 4 se odemknou i v případě, kdy máte zavřené oči. Přitom by se senzory měly chovat stejně, jako u Apple
Google Pixel 4

Jedna malá chyba v telefonech Google Pixel 4 se objevila a na kterou si zákazníci stěžují, je právě odemykání telefonu, i když má člověk zavřené oči.

Firma Google neimplementovala snímač otisků prstů a spoléhá právě na snímání tváře a to díky pokročilému hardwaru, který je umístě v horním rámečku. Teoreticky funguje stejně, jako Apple Face ID, akorát je tady jeden rozdíl.

Google Pixel 4
Google Pixel 4

Vypadá to, že telefony Pixel 4 se odemknou i v případě, kdy má uživatel zavřené oči. To znamená, že každý by pak mohl telefon odemknout, stačilo by vlastně namířit telefon na vaší tvář, když spíte a telefon se odemkne. Není úplně jasné, proč Google tuto funkci nezavedl.

Rada?

Google radí tím způsobem, že mají zapnout mód zámku, když chtějí vylepšit zabezpečení, avšak to musíte udělat vždy, když chcete jít spát nebo cokoliv jiného se bude dít.

Zajímavé je také to, že předtím na uniklých fotografiích se telefon prezentoval s nálepkou „Je potřeba mít oči otevřené“, avšak ve chvíli prodeje telefonu tuto funkci nemá. Věříme, že ji s aktualizaci přidá…

Zdroj