Test rychlých nabíječek v podání OnePlus

Jak se dařilo rychlým nabíječkám od OnePlus, Samsung, iPhone a Pixel? Kdo byl rychlejší v nabíjení? K dispozici je plné video, které ukazuje, za jak dlouho se telefon dokázal nabít. Něco se nám však nezdá. Když se podíváte na video, tak vítězí na plné čáře OnePlus. Avšak je to velmi divné, protože za prvé hned […]

Test nabíječek v podání OnePlus

Jak se dařilo rychlým nabíječkám od OnePlus, Samsung, iPhone a Pixel? Kdo byl rychlejší v nabíjení? K dispozici je plné video, které ukazuje, za jak dlouho se telefon dokázal nabít. Něco se nám však nezdá.

Když se podíváte na video, tak vítězí na plné čáře OnePlus. Avšak je to velmi divné, protože za prvé hned dají informaci, že vše záleží na dané konfiguraci systému. Dále Samsung Galaxy S8+ za 30 minut pouze  17%? Máme k dispozici Samsung Galaxy S6 s adaptivním rychlo nabíjením a telefon se na 17% z 0% nabije za 20 minut možná ani to ne.  Za hodinu máme telefon téměř nabitý, takže něco je tady špatně.

Nicméně v tomto testu ani nemůžeme vědět, jestli jsou na pozadí spuštěné nějaké aplikace nebo ne.

Nabíječka dodá telefonu do začátku co nejvíce (W) a většinou to je kolem těch 15W, proto se telefon značně zahřívá, ale postupem času (W) ubírá, aby nedošlo k výbuchu. Zároveň se snaží šetřit životnost baterie, protože rychlé nabíjení není vždy dobré pro baterií. Čím větší teplo telefon má, tím rychleji ztrácí svou životnost.

Proč jsou rychlé nabíječky dobré?

  • Spěcháte a máte málo baterie. Za 10 minut se vám telefon nabije mnohem rychleji než s klasickou nabíječkou.
  • Telefon používáte hodně často a potřebujete v průběhu dne telefon dobíjet (jelikož nemají dostatečnou kapacitu pro celý den)