Vypnout reklamy

TikTok již zažaloval US vládu

Vydáno dne: 1.10.2020

Aplikace TikTok je v US zakázána, ale TikTok se rozhodl napadnout exekutivní příkaz, jelikož postrádá naprostou logiku s odvoláním na pátý odstavec o národní bezpečnosti.

TikTok je dalším obětním beránkem US vlády. Jenže tady to je trošku jinak, než například u Huawei. Amerika se bojí, že TikTok donáší Čínské vládě údaje o US uživatelích.

Exekutivní příkaz započal 6. srpna, kdy se Amerika rozhodla tuto službu na svém území zakázat a opět se odvolali na národní bezpečnost.

Firma ByteDance s TikTok má obrovskou komunitu v U.S. a využívá aplikaci přes 100 miliónu lidí. Taktéž je tady 1500 amerických pracovníků, kteří jsou v ohrožení ztráty své práce.

Ono je to takové divné, protože ByteDance udělalo akvizici Čínské společnosti Musical.ly v roce 2017 a tato firma již byla sledována Americkou vládou a neshledala žádný problém. Nicméně dnes ji vše vadí a to i přesto, že data jsou ukládaná v US a Singapore a od hlavní společnosti ByteDance jsou odděleny. Navíc šéfuje tomu Američan a tedy vztahují se na TikTok Americké zákony. Tímto způsobem ani nelze přenášet data Čínské vládě jelikož by se jednalo o trestný čin.

Je zde například Kevin Mayer, který pracoval ve společnosti Disney. Dalšími společníky a šéfem světové bezpečnosti jsou lidé z Ameriky nikoliv z Číny.

TikTok se tedy rozhodl zažalovat Americkou vládu protože exekutivní příkaz naprosto postrádá svou logiku s odvoláním na pátý odstavec o národní bezpečnosti.

Další zajímavé příspěvky
Microsoft umožní spouštět Android aplikace
Aplikace YourPhone Windows 10

Nová aplikace YourPhone Vám dá možnost se připojit k telefonu a zároveň zapnete i aplikace z telefonu. YourPhone je tady Přečíst si více

Trump a jeho cesta za zákazem TikTok v US
TikTok

TikTok je v US zakázán. Zařídil to Donald Trump. Přitom TikTok zaměstnává v US asi 1500 lidí.

Šéf TikToku opouští firmu
Aplikace TikTok

Ředitel Kevin Mayer, který je také bývalým ředitelem Disney, tak nastoupil do firmy TikTok v květnu tohoto roku. Nicméně po Přečíst si více

TikTok opět v hledáčku na ban v US
Aplikace TikTok

TikTok opět v hledáčku v US a mířil na zákaz. To se však nestalo, ale může se stát, protože se Přečíst si více

Tágy: