Odhalená tisková zpráva o Snapdragon 835 = naprostá pecka!

Asi tři dny před klíčovou události Qualcomm, které se koná 6. Ledna na CES 2016, tak na povrch internetu unikly informace, které se tváří jako tisková zpráva a obsahuje detailní zprávy ohledně nového high-end chipsetu. Některé z informací už víme, protože unikly na povrch už dávno. Avšak některé mohly být podvrh a některé pravda, to […]

Qualcomm snapdragon 835 představení v plné parádě

Asi tři dny před klíčovou události Qualcomm, které se koná 6. Ledna na CES 2016, tak na povrch internetu unikly informace, které se tváří jako tisková zpráva a obsahuje detailní zprávy ohledně nového high-end chipsetu.

Některé z informací už víme, protože unikly na povrch už dávno. Avšak některé mohly být podvrh a některé pravda, to nikdo nevěděl. 100% potvrzené informace však obdržíme 6. Ledna na CES 2017.

Snapdragon 835 je o 27% rychlejší než předchůdce 820

Společnost popisuje nový Snapdragon 835 jako „malý, rychlý a s lepší energetickou efektivitou, než jakýkoliv jiný chipset v historií“. Bude použit 10nm design se 3 miliardami tranzistorů. Je o 30% menší, 27% rychlejší a 40% lepší ve využití energie, než jeho předchůdce Snapdragon 820. Qualcomm informuje o tom, že tento výrobní proces dovolí vyrábět tenčí telefony s větší baterií.

Co dál nabídne Snapdragon 835?

Qualcomm  také vylepšuje rychlost nabíjení, životnost baterie, fotoaparáty, konektivitu a také zabezpečení.

Podle všeho telefony zvládnou 1+ dní komunikace, 5+ dní poslouchání hudby, 7+ hodin sledování 4K videa a s Quick Charge 4 technologií dokáže získat pět hodin provozu telefonu za 5 minut nabíjení. Veškeré tyto hodnoty jsou převzaty z testovacího zařízení, takže na jednotlivých telefonech se hodnoty mohou lišit.

Qualcomm navrhl chipset, aby lépe fungoval s virtuální realitou

Nabídne o 25% lepší generování 3D obrazu a 60x více barev oproti Snapdragon 820. Je zde podpora DSD audia. 

Fotografie jsou vylepšené novou generaci 4K video stabilizátoru (EIS 3.0). Qualcomm také oznámil podporu pro duální foto diodu a rozšíření hybridního automatického ostření s inteligentní fázi a detekci osvětlení.

Snapdragon 835

Snapdragon 835

Špičková konektivita se Snapdragon 835

Snapdragon 835 a 802.11ad W-Fi sítí. Tím pádem je zde podpora maximální rychlosti až 10x rychlejší než první generace 4G LTE, spolu s 256-QAM digitálním zpracováním signálů. Modem je sám o sobě o 45% menší svými rozměry a o 60% má lepší účinnost.

Lepší zabezpečení mobilního telefonu

Snapdragon 835 má rozšířené zabezpečení díky platformě Haven, která poskytuje třívrstvé zabezpečení na úrovní chipsetu, zařízení a systému. Uživatel si tak přístup může ověřit za pomoci PIN kódů, otisků prstů, očí, zabezpečení pomocí obličeje. Znamená to, že v roce 2017 uvidíme mnohem více telefonu s těmito bezpečnostními prvky jako je třeba iris skener.

Strojové učení

V neposlední fázi Qualcomm sází na strojové učení a využívá sílu výpočtu snapdragon 835 k tomu, aby dokázal rozpoznávat objekty pro lepší fotografie, rozpoznávání hlasu pro virtuální asistenci nebo biometrické autentizace.

O novém chipsetu nejčastěji uslyšíte v tomto roce hned několikrát. Na papíře to vypadá úžasně a podle všeho to bude nejlepší Qualcomm chipset k dnešnímu dni. Teď stačí jen počkat, až ho bude mít první mobilní telefon a ukáže své funkce v plné své kráse.