Vypnout reklamy

Trh s chytrými telefony se propadá o dalších 9%

Mobilní trh zažívá propad i ve třetím čtvrtletí a to o celých 9%. Jde prozatím o nejhorší čtvrtletí od roku 2014.

Jde vidět, že na trh s chytrými telefony doléhá ekonomická situace států ve světě a další aspekty, které bohužel telefonu zpomalují. Vypadá to tedy na ekonomický útlum v této oblasti a jsme zvědaví, jak dlouho tohle bude pokračovat.

Jde o třetí čtvrtletí roku 2022 a tedy od července do září, kde vyšlo v analýze, že se trh propadl o 9% oproti minulému roku. Propad dávají za vinu právě nižším útratám spotřebitelů a tím i ekonomickým dopadům. To se poté odráží i na prodejích mobilních telefonu, kdy spotřebitel přestává utrácet za věci, co nemusí. Toto čtvrtletí tak patřilo mezi nejhorší od třetího čtvrtletí roku 2014.

Samsung si sice udržuje 22% podíl na trhu,  ale to je jenom díky obrovským nákladům na propagaci telefonu, které má na skladě a snaží se tak zlepšit bilanci na svém skladu. Apple je na druhé pozici s 18%, tady podíl na trhu oproti roku 2021 vzrostl o 3%, což není zrovna málo. Xiaomi je pak na pozici třetí a Oppo s telefony na čtvrté, ale zde je propad podílu na trhu.

Podle analytiků to však vypadá, že poslední čtvrtletí roku 2022 a polovina roku 2023 by mohla naznačit mírné zlepšení v těchto prodejích. Ono hodně záleží, jak se bude celá situace ve světě vyvíjet.