Trh s telefony se propadl o dalších 11%

Světový trh s mobilními telefony zažívá pokles a nyní o dalších 11%. Firmy přestávají tolik vyrábět a snaží se telefony držet na skladě.
Samsung firma

Trendforce zveřejnil zprávu, kde dělalo šetření na trhu s chytrými telefony a již třetí čtvrtletí vidí pokles prodaných mobilních telefonu. Mezi červencem a zářím bylo prodáno na 289 miliónů telefonu, což je o 0.9% méně než předchozí čtvrtletí ale 11% oproti minulému roku.

Takto extrémně nízká poptávka je kvůli tomu, že společnosti upřednostňují zařízení na skladu a vyrábějí méně produktů z důvodu ekonomického poklesu. Samsung si udržel první pozici s výrobou na 64.2 miliónech zařízení, což je o 3.9% nárůst oproti předchozímu čtvrtletí. Nicméně čtvrté čtvrtletí bude pro společnost Samsung horší a vypadá to, že na první místo se dostane právě Apple, ale to je pravděpodobně tím, že vždy v říjnu dorazí nové mobilní telefony této společnosti.

Ve třetím čtvrtletí Apple prodal na 50.8 miliónů mobilních telefonu, což je 17.6% podíl na trhu. V tabulce výše vidíte veškeré podíly a očekávané podíly za poslední čtvrtletí 2022 vpravo ve sloupce „Market Share“.