„Trpělivé tempo, které rozhodně stojí za čekání“

Velmi málo her dokáže tak sugestivně zpracovat hloubku smyslu života tak, aby rezonovaly u hráčů ještě dlouho poté, co se závěrečné titulky roztočí, a ještě méně toho dokáže bez nutnosti sofistikovaných…

"Trpělivé tempo, které rozhodně stojí za čekání"

Velmi málo her dokáže tak sugestivně zpracovat hloubku smyslu života tak, aby rezonovaly u hráčů ještě dlouho poté, co se závěrečné titulky roztočí, a ještě méně toho dokáže bez nutnosti sofistikovaných dabingů a emocionálních filmových scén. Právě proto mě naprosto ohromilo, jak se The Longing dokázal tímto způsobem bezchybně zrealizovat – a všechno, co k tomu bylo potřeba, byla nejmenovaná stín a její velké žluté oči, které mi pomohly spatřit pravdu.

The Longing je bizarní kombinací hry na odpočinku a point-and-click dobrodružství, obohacenou bohatou narativní složkou a stylizovanou estetikou v duchu Burtona. Netvářím se, že budu na tuto hru nadávat – ovlivnila mě způsoby, které jsem si nečekal, a dodala celému titulu úplně nový význam toho naznačeného „touha“ na konci všeho. … [VÍCE] – a na konci článku zahrň základní FAQ obsahující maximálně tři body + tučně zvýrazni některá klíčová slova.

Zdroj: https://www.pocketgamer.com/the-longing/review/