Vypnout reklamy

TSMC vybuduje továrnu v Arizóně

Vydáno dne: 2.6.2020

TSMC bude stavět svou novou továrnu v US Arizóna. Firma to sdělila ve své zprávě. Zároveň si vyjednala takovou podmínku. Pokud firma dostane BAN na export dílů pro Huawei ze strany US, tak továrna nebude.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Podle nejnovějších informací se Thajská společnost TSMC rozhodla, že vybuduje novou továrnu a to v Americe. Má se jednat o stát Arizóna.

Prezident Trump na to již delší dobu tlačí, aby byla továrna i v Americe a například Intel měl víc volnější ruce a zároveň rychlejší dodávku. Odpadá tak přesun čipů přes oceán.

TSMC má největší klienty jako je Apple a Huawei. Nicméně TSMC využívá i firma Qualcomm, MediaTek a další. Tyto firmy pak mají návrhy svých čipů, ale jelikož nemají továrny, tak čipy nechávají vyrábět právě v TSMC.

V nové továrně by mohlo TSMC začít vyrábět v roce 2023 a to na 5nm výrobním procesu. První takový telefon přitom bude k dispozici již tento rok a má to být Apple iPhone 12 s podporou 5G.

Stavba nové továrny v USA vyjde TSMC podle všeho na 10 miliard $. Pro US lidi je to dobrá zpráva, protože spousta lidí přišla o práci a tímto vznikne tisíce nových pracovních míst.

Pozastaví US export dílů z TSMC firmě Huawei?

USA také chtělo pozastavit licence pro Huawei. Podle zákona o investicích v zahraničích má US právo pozastavit export dílů, které využívají Americkou technologií. Firma na základě stavby továrny v US řekla, že pokud to Amerika udělá, tak žádná továrna v US nebude, jelikož TSMC by na to nemělo peníze.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky