Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • TSMC získá licenci dodávat čipy pro Huawei. Avšak má to jeden problém.

TSMC získá licenci dodávat čipy pro Huawei. Avšak má to jeden problém.

Vydáno dne: 21.11.2020

TSMC bude moci dodávat firmě Huawei čipy, avšak ne ty, které by asi tak chtěla. Jedná se pouze o čipy s výrobním procesem 28nm a více.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

V květnu roku 2019 USA začalo zbrojit proti Huawei a začali firmu pomalu odřezávat od technologií USA. Začalo to systémem Android a nyní jsou na řadě jejich čipy.

Podle všeho TSMC nesmí vyrábět pro Huawei čipy a nyní se jedná třeba o vlajkové čipy Kirin 9000 na 5nm procesu, které firma potřebuje pro Mate 40. I přesto, že Huawei již má svůj obchod AppGallery a celkově ekosystém nezávislý na Google, tak nyní má problémy s dodávky čipů a musí se po výrobci poohlížet jinde.

Nicméně jinde jim nenabídnou výrobní proces na 5nm, ale začíná se na 12nm a příští rok možná bude 7nm.

Server Sina.com zveřejnil informaci o možnosti spolupráce TSMC s Huawei, avšak je tady problém. Firma bude moci dodávat jen takové čipy, které jsou vyrobeny na 28nm a výše, tedy licence se nevztahuje na výrobní proces 16nm, 10nm, 7nm nebo 5nm a prakticky to znamená, že pro mobilní telefony není výroba umožněna.

Společnost Huawei má pouze polovinu dojednaných dodávek čipů Kirin 9000 pro své Mate 40 telefony, takže je možné, že nedokáže pokrýt poptávku.

Firma tak čeká, co se bude dít dále.

Buroň Tomáš

Populární příspěvky