Twitter oficiálně zakázal používání aplikací třetích stran

Twitter zakázal aplikacím třetích stran, aby umožňovali přístup. Nyní to půjde pouze přes oficiální aplikaci Twitter.

Twitter nedávno bez jakéhokoliv varování odstranil přístupy ke svému API třetím stranám. Dlouho nikdo nevěděl co se děje a mysleli si, že jde o chybu. Nicméně chyba to není. Twitter aktualizoval smlouvu a naprosto odříznul aplikace třetích stran.

Proč se tak děje? Pravděpodobně jde o roboty, kteří přes tyto aplikace třetích stran vypisovali do Twitteru příspěvky, čemuž se má tímto zamezit nebo alespoň ztížit tento přístup.

Některé aplikace, jako jsou Tweetbot a Twitterrific jsou tady již několik let a i přesto, že jsou omezení přes API fungovat, tak stále dokáže poskytnout služby oproti oficiální aplikaci Twitter. Nicméně přátelské prostředí mezi Twitterem a vývojáři končí a jde hlavně o bezpečí uživatel.

Tato změna bezpochybně rozčílila vývojáře aplikací třetích stran, protože ti pracovali na aplikacích několik let a teď je jim to k ničemu. Některé aplikace tak mizí z Google Play obchodu i iOS App Store, protože Twitter jim napsal, že veškerá klasifikace byla suspendována.

Takový Twitterrific už udělal oficiální oznámení a 16 let stará aplikace končí. A uživatelům sděluje, ať nedávají refund, jelikož by museli peníze dávat z kapes všech lidí této společnosti ve chvíli, kdy za toto samotný Twitterrific nemůže.