„Ukončení starého bateriového testu po 12 letech vítáme nový Active Use Score“

Po 12 letech bylo konečně čas vyřadit náš původní test baterie - svět smartphonů se za tu dobu tolik změnil, že jsme považovali jeho výsledky za neaktuální. Proto jsme zavedli nové...
"Ukončení starého bateriového testu po 12 letech vítáme nový Active Use Score"

Po 12 letech bylo konečně čas vyřadit náš původní test baterie – svět smartphonů se za tu dobu tolik změnil, že jsme považovali jeho výsledky za neaktuální. Proto jsme zavedli nové hodnocení aktivního používání. Ale na oplátku chceme také uspořádat rozlučkovou párty pro tuto starou legii.

Během více než deseti let jsme otestovali 1058 telefonů. Prvním byl Nokia N9 a posledním Realme GT5 240W. 240 wattů! To nám opravdu dává perspektivu, nabíječka Nokia N9 měla výkon pouhých 5W – 5 voltů, 1 ampér bylo tehdy naprosto dostačující. Ale to tu teď není…

FAQ:

1. Proč jste se rozhodli vyřadit původní test baterie?

– Svět smartphonů se za posledních 12 let rapidně změnil, a tak jsme považovali výsledky původního testu za neaktuální a nepřesné. Zavedli jsme nové hodnocení aktivního používání, které lépe odpovídá současným potřebám uživatelů.

2. Jaký je rozdíl mezi původním testem a novým Active Use Score?

– Původní test baterie se zaměřoval především na pasivní provoz telefonu, kdy byl telefon v pohotovostním režimu. Nový Active Use Score bere v úvahu aktivní používání telefonu, tedy běžné činnosti, které uživatel provádí ve svém každodenním životě. To zahrnuje například prohlížení internetu, streamování videí nebo hraní her.

3. Jakým způsobem se hodnotí nový Active Use Score?

– Hodnocení nového Active Use Score je založeno na simulaci běžného používání telefonu. Testujeme různé scénáře, které zahrnují různé činnosti a aplikace, a měříme, jak dlouho telefon vydrží při každé z těchto činností. Na základě toho pak udělujeme bodové hodnocení.

4. Který telefon dosáhl nejlepšího výsledku v novém testu?

– Nejlepším výsledkem v novém Active Use Score byl dosažen telefonem XYZ, který vydržel neuvěřitelných XX hodin při aktivním používání. Je to opravdu skvělý výsledek, který ukazuje, jaký pokrok byl v oblasti baterií dosažen.

Článek se zaměřuje na výměnu původního testu baterie za nový Active Use Score. Ten lépe odpovídá současným potřebám uživatelů a bere v úvahu běžné činnosti, které provádíme na svých telefonech. Sdílíme také zajímavou statistiku, že jsme za posledních 12 let otestovali více než tisíc telefonů a zmínili jsme i vývoj nabíjecího výkonu, který se výrazně zvýšil.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/farewell_to_our_old_battery_test-news-60528.php