Vypnout reklamy

Ultrasonic snímač otisků Galaxy S10 lze obelhat

Vydáno dne: 9.4.2019

Samsung Galaxy S10 a 10+ disponují novou technologií ultrasonic snímače otisků prstů v displeji. Na rozdíl od optického snímač, který je umístě na mnoha Android telefonech, tak ultrasonic snímače jsou jiné a využívají zvuk ke tvorbě 3D otisků prstů. Jedná se o technologií, která je mnohem přesnější, než využití 2D obrázku s použitím optického snímače. […]

Samsung Galaxy S10 a 10+ disponují novou technologií ultrasonic snímače otisků prstů v displeji. Na rozdíl od optického snímač, který je umístě na mnoha Android telefonech, tak ultrasonic snímače jsou jiné a využívají zvuk ke tvorbě 3D otisků prstů.

Jedná se o technologií, která je mnohem přesnější, než využití 2D obrázku s použitím optického snímače. Nicméně na internetu se objevil “návod”, jak vytvořit vlastní 3D otisk prstů a ten pak použít pro odemknutí telefonu.

Na telefonu nějaké vaše otisky jsou, takže pokud třeba někdo chytrý telefon ukradne, tak stačí z otisků na telefonu vytisknout 3D model vašich otisků, které lze získat asi do 3 minut po zadání tohoto tisku. Následně se 3D model umístí na displej telefonu a jak vidíte na videu, tak se i odemkne.

Útočník se tak dostane ke každé aplikaci, a také k aplikacím jako je bankovnictví, které si většinou kryjeme taktéž otisky prstů.

Jak to funguje?

Útočník dokáže sejmout otisky i ze sklenek. Stačí zaměřit a odeslat požadavek do tiskárny. Prvně se importuje do Photoshopu, kde se zvýší kontrast a poté export do Autodesk 3ds Max k vytvoření 3D modelu pro tiskárnu. Následně jakákoliv 3D tiskárna vytiskne otisk.

Je potřeba zlepšit bezpečnost

Je potřeba říct, že tento způsob udělá pouze chytrý zloděj, který váš telefon opravdu chce a čeká na příležitost. Nicméně, pokud se podobné technologie budou používat třeba i do automobilů pro start s technologií bezklíčkového provozování, tak je potřeba vylepšit zabezpečení, aby technologie poznala, že se nejedná o živý objekt a takové “oblafnutí” zamítla.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Samsung Galaxy S10 Lite na stránce podpory
Samsung Galaxy S10 Lite

Samsung Galaxy S10 Lite se objevil na stránce podpory. Prakticky to znamená, že vydání této verze telefonu se blíží.

Samsung Galaxy S10 s Android 10 k dispozici
Galaxy S10

K dispozici je nová aktualizace pro telefony Samsung Galaxy S10. Jedná se o nový systém Android 10 s vylepšeným One Přečíst si více

PlayGalaxy Link beta i pro telefony Galaxy S10
PlayGalaxy Link

PlayGalaxy Link beta je k dispozici pro telefony Galaxy S10 a již brzy bude i na telefonu Galaxy S9, Note Přečíst si více

Nový build Samsung Galay S10 opravuje spoustu chyb
Galaxy S10

Nová beta aktualizace pro telefon Galaxy S10 obsahuje spoustu opravených chyb, které byly v telefonech nalezeny. Neznamená to, že chyby Přečíst si více