Vypnout reklamy

Nový čip Qualcomm Snapdragon 865 se představí na začátku prosince. Nicméně už teď víme, jakými takty jednotlivých jáder bude nový vlajkový čip disponovat.

Blíží se nám konec roku 2019 a s ním se očekává i představení vlajkového čipu od Qualcomm. Většinou se tak děje na počátku prosince.

Poté, co firma představila vylepšený Snapdragon 855+ s přetaktovanými jádry, tak v prosinci se má představit zcela nový čip.

Snapdragon 865
Snapdragon 865

V prosinci očekáváme Snapdragon 865, který bude postaven na 7nm EUV výrobním procesu a nabídne jak variantu 4G, tak i s 5G modemem.

Specifikace CPU a GPU

Co se týče jáder, tak je tady ARM Cortex A77 s taktem 2.84GHz a s dalšími třemi A77 jádry na frekvenci 2.42GHz. Poté čtyři ekonomická jádra A55 s frekvenci 1.8GHz.

Na straně GPU jednotky se bude jednat o Adreno 650, který nabídne zase o 20% vyšší výkon oproti Adreno 640.

CPU jednotka má být také o 20% rychlejší, než přetaktovaný čip Snapdragon 855+, avšak až reálný test ukáže, protože prozatím se jedná jen o marketingové řeči a nemusí to být tak úplně pravda. Čip už ale má podporu LPDDR5 RAM.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.

Latest posts by Buroň Tomáš (see all)