Vypnout reklamy

Videa u aplikací, které slouží jako promo, tak budou mít problém, pokud budou mít reklamy. Je důležité, aby reklamy u takových videí vývojáří vypnuli.

8.9.2019

Videa s reklamami u aplikacích v Google obchodu končí

Google nedávno obdržel redesign, který se soustředí na bílou barvu, aby pak následně mohli lidé s novým androidem využívat tmavý mód a bílou proměnit ve tmavou. Nicméně promo videa u aplikacích se spouštějí automaticky.

Google říká, že videa se budou přehrávat automaticky, aby lidem pomohli objevit obsah hned na první dobu. Nicméně toto rozhodnutí nese i jednu ne moc zprávu. Vývojáři nemohou zpoplatnit své upoutávky a bude tak potřeba dělat buď to jednu pro Google obchod a jednu zvlášť, kde reklamy budou.

Google aplikace a reklamy ve videích
Google aplikace a reklamy ve videích

Čas do 31. října

Vývojáři mají čas do 31. října 2019, aby si vypnuli reklamy v promo videích nebo nahráli jiné, které bude bez reklam. YouTube automaticky přehrává videa ve chvíli, kdy se dostanete na domácí obrazovku, ale aplikace má možnost tuto vypnout. Doufáme, že Play Store bude mít také takovou funkci.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.