Vypnout reklamy

Vlajkový telefon Nokia 9.3 PureView 5G se 108MPx kamerou

Nokia 9

Nokia 9.3 je očekávaný telefon pro tento rok, který má dorazit někdy v srpnu nebo září a to zároveň s telefonem Nokia 7.3.

Telefon nabízí skvělou hlavní 64MPx kameru se 108MPx širokoúhlou kamerou. Je pravděpodobně, že bude mít mobil k dispozici celkem 5 senzorů.

Nově by zde měla být použita technologie světelné kamery, jak to bude fungovat prozatím nevíme. Nicméně už v lednu firma HMD Global hledala někoho, kdo bude na této technologií spolupracovat.

Firma tedy chce v oblasti fotoaparátu pracovat s novým partnerem a má se tak jedna o nový upgrade těchto senzorů. Má se zároveň jedna o jednu z nejsilnějších kamerového řešení u vlajkového telefonu a to se 64MPx s podporou optické stabilizace obrazu a 108MPx širokoúhlé kamery.

Není zde žádná informace o specifikacích ostatních kamer, ale určitě tady bude klasický teleskopický, makro senzor a ToF (hloubka scény).

Pravděpodobně s čipem Snapdragon 865 5G

Ohledně displeje nic nevíme a bylo by to zbytečné hádání. Nicméně to vypadá, že Nokia 9.3 bude poháněna čipem Snapdragon 865 s 5G podporou. Tedy jestli zase nebudou nějaká verze „Plus“.