Vše, co potřebujete vědět o VoIP službě Google Voice

Google Voice je skvělou volbou pro ty, kteří potřebují telefonní číslo na alternativní použití pro osobní nebo obchodní účely. Tento hlasový službu přes internetový protokol (VoIP) umožňuje provádět hovory a posílat…

Vše, co potřebujete vědět o VoIP službě Google Voice

Google Voice je skvělou volbou pro ty, kteří potřebují telefonní číslo na alternativní použití pro osobní nebo obchodní účely. Tento hlasový službu přes internetový protokol (VoIP) umožňuje provádět hovory a posílat zprávy pomocí mikrofonu a reproduktoru vašeho zařízení. Je to také nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak si vytvořit tzv. „burner“ telefonní číslo. Nicméně existují i jiné aplikace, které nabízejí tuto možnost.

Google Voice je integrováno s vaším Google účtem a můžete na něm používat svého stávajícího čísla nebo si vytvořit nové. Jednou z jeho klíčových výhod je, že můžete volat a posílat zprávy přes internet nezávisle na svém fyzickém mobilním telefonu. To znamená, že můžete volat nebo posílat zprávy z vašeho zařízení, které je připojeno k internetu, bez ohledu na to, jestli máte fyzický mobilní telefon po ruce nebo ne.

Další výhodou je, že Google Voice nabízí mnoho funkcí zdarma. Můžete si nastavit hlasovou schránku, blokovat nežádoucí hovory, přeposílat hovory na jiná zařízení a dokonce i přijímat zprávy do svého e-mailu. Tato funkčnost je zejména pro podnikání velmi užitečná, protože můžete oddělit své osobní a pracovní kontakty pomocí různých telefonních čísel.

Pokud jde o bezpečnost, Google Voice poskytuje možnost zabezpečit váš účet pomocí dvoufaktorového ověření. To znamená, že kromě hesla budete muset zadat také kód, který obdržíte na váš telefon, aby se přihlásil do vašeho účtu. To chrání vaše citlivé informace před neoprávněným přístupem.

Zde je několik nejčastějších otázek ohledně Google Voice:

1. Jak mohu použít Google Voice?
Pro použití Google Voice potřebujete zařízení s mikrofonem a reproduktorem. Stačí stáhnout aplikaci nebo přistoupit k němu prostřednictvím webového prohlížeče.

2. Můžu používat své stávající telefonní číslo?
Ano, můžete si ponechat své stávající číslo nebo si vytvořit nové přímo v Google Voice.

3. Jaká je cena používání Google Voice?
Základní funkce Google Voice jsou zdarma. Nicméně za některé volání a zprávy může být účtována poplatek, pokud se jedná o mezinárodní spojení. Je proto důležité si nastavit správnou volbu platebního účtu.

Google Voice je tedy skvělým nástrojem pro vytvoření alternativního telefonního čísla pro osobní nebo obchodní použití. S jeho funkcemi a možnostmi vás tato služba přesvědčí o své jednoduchosti a efektivitě.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-voice-guide/