Vypnout reklamy

Samsungu se propadl zisk o 56% a víceméně jen kvůli vlajkovým telefonum společnosti, kde je obrovský přetlak hlavně na cenu, kterou Samsung nemůže konkurovat.

3.8.2019

Výsledky Samsung za druhé čtvrtletí. Propad o 56%.

Samsung vydal auditované finanční výsledky pro období od dubna do června a jak už na počátku měsíce bylo řečeno, tak společnost má zisk o 56% nižší, než před rokem. Tento rok dosahuje pouze 5.56 miliardu $.

Minulý rok tomu bylo 13.3 miliard $. Největší propad byl zaznamenán hlavně v oblasti prodejů mobilních telefonu a to hlavně těch vlajkových. Celkový propad je o 42%. Tržba sice vzrostla o 8%, ale to jen díky modelům série Galaxy A.

Problémy na trhu s čipy

Dále stagnuje trh s čipy. V minulosti byla po Samsungu vysoká poptávka a tak mohl vydělat spoustu peněz. Nicméně nic netrvá věcně a poptávka na tomto trhu je nízká. Firma dosáhla tržby 13.6 miliard $ a minlý rok tomu bylo 18.59 miliard $. Samsung věří ve zlepšení situace ve druhé polovině roku 2019, kdy by měla poptávka po čipech NAND a DRAM vzrůst.

Daří se OLED displejům Samsung

Na druhou stranu se zvýšila poptávka po displejích od Samsungu. V důsledku ztenčování telefonu je vhodné umísťovat OLED displeje do mobilů a právě Samsung takové displeje poskytuje. Tržby vzrostly na 6.64 miliard $ ze 4.79 miliard $ minulý rok.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.