Samsung dosáhl většího operativního zisku, než očekával

Finanční analytici doporučují nakupovat akcie společnosti Samsung s vidinou dobrého čtvrtletí 2017, kdy pravděpodobně dosáhne nového rekordu. Odhady se pohybují kolem $10.6 miliard. Operativní zisk: Zisk tvořený běžnými výdaji a náklady na jeho dosažení z běžné činnosti společnosti. To znamená zisk před zdaněním, který firma může firma využít na investice, rozšíření výroby, technologií nebo výplat zaměstnancům. […]

Akcie firmy Samsung

Finanční analytici doporučují nakupovat akcie společnosti Samsung s vidinou dobrého čtvrtletí 2017, kdy pravděpodobně dosáhne nového rekordu. Odhady se pohybují kolem $10.6 miliard.

Informace

Operativní zisk: Zisk tvořený běžnými výdaji a náklady na jeho dosažení z běžné činnosti společnosti. To znamená zisk před zdaněním, který firma může firma využít na investice, rozšíření výroby, technologií nebo výplat zaměstnancům.

Analýza firmy Samsung

Spousta firem, které se analýzou zabývají, tak předpokládají velmi silný kvartál pro Samsung. 13 triliónů wonů ($11.1 miliard) bude asi poprvé dosaženo za celého působení firmy Samsung na trhu.

Asi největší operativní zisk společnost dosáhla ve třetím kvartálu roku 2013, kdy měla 10.16 triliónů wonů ($9.38 miliard). Na začátku tohoto roku firma dosáhla 9.9 triliónů wonů.

Očekává se 11.49$ miliard operativní zisk

Teď se předpokládá prodeje za 58.2 triliónů wonů ($51.50 miliard) v druhém kvartálu 2017 a operativní zisk až 12.99 triliónů wonů($11.49 miliard) a to za tři měsíční periodu, která končí v červnu 2017.

Jestliže to bude pravda, tak to bude znamenat nárůst o 14.3% v prodejích a 59.5% nárůst v operativním zisku oproti minulému roku. Podle všeho za to můžou nové telefony Samsung Galaxy S8, které udělaly neuvěřitelný dojem na celý trh.